שותפים רוחניים

שאלה: משפחה, זה תחום שמשפיע על כל תחומי החיים. אם לאדם יש בעיה במשפחה, אז הוא אינו יכול להשתתף באופן פעיל לא בקבוצה, לא בעבודה ולא בשום מקום. וככל שאנחנו מתקדמים הלאה, כך אנחנו מבינים יותר שללא תמיכת הקבוצה אי אפשר למעשה להחזיק מעמד במסגרות המשפחה. איך אנחנו יכולים לבנות כזאת סביבה שתתמוך באדם בתחום הזה?

תשובתי: משפחה, זה אותו הדבר כמו הקבוצה, אחרת היא לא הייתה יכולה להתקיים בעולם הזה.

אבל בימינו מתרחש משבר ביחסים המשפחתיים, כולם מתגרשים, אף אחד אינו רוצה לחיות בצורה נורמלית. לכולם ברור ומובן שחיי המשפחה הקודמים כבר אינם, כלומר צריך להופיע סוג חדש של משפחה.

בעתיד האנשים יחיו זה עם זה חלקית למען הילדים, למען רכוש משותף, אבל בעיקר בגלל הרעיון. אם אני ארגיש שאני מתקדם קדימה, וגם אשתי, מפני שהמטרה שלנו היא למעלה מכל אי ההתאמות הגשמיות היומיומיות זה עם זה, אז המשפחה שלנו תשרוד במבחן הזמן.

אני סבור, שהאדם צריך להעלות את עצמו לכזאת דרגה, כאשר הוא יבחר לעצמו שותף/שותפה לחיים לפי הרעיון.

המורה שלי הרב"ש היה אומר, שמנקודת מבט פיזית מספיק שצעירים ימצאו חן אחד בעיני השני, ושהחיצוניות של אחד אינה דוחה את השני ולא יותר מזה. ולכל השאר אין חשיבות מפני שהם שותפים רוחניים.

לשם כך צריך לפתח קבוצות בכזאת צורה, שנשים תיטולנה בהן חלק, תצאנה להפצה, תתכללנה בסעודות, בכל ענייני הקבוצה.

צריך להקדיש להן תשומת לב, להתייחס אליהן כאל שותפות, כדי שהן תרגשנה את החשיבות שלהן, יחושו שהן מרוויחות את החיים האלה, משתתפות בהם.

דרך אגב, אישה נכללת בכל בקלות רבה. במיוחד אם היא משתתפת בזה יחד עם בעלה ויש להם נקודות מגע משותפות חוץ מפיזיות.

אבל צריך להקדיש לזה תשומת לב, צריך לעסוק בזה. אחרת שוב גירושים, ושוב משפחה חדשה. אין לנו ברירה אחרת. ואפילו אם היה אחרת, אנחנו בכל מקרה היינו צריכים לכלול נשים בהפצה, בחיים המשותפים שלנו. תתנו להן כבוד, תתנו להן תשומת לב, תתנו להן מקום.

מתוך שיעור בנושא "שאלות ותשובות" בשפה הרוסית, 24.04.2014

ידיעות קודמות בנושא:
מפתח הזהב לפתרון הבעיות
תא חברתי שבו מתרכז הכול
אל תמנעו מעצמכם תמיכה רוחנית!

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/tLp9h

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest