דף הבית / משבר עולמי / שורשי הנאציזם

שורשי הנאציזם

v_kurtke_100_wp.gif

מתוך שיעור שמוקדש ליום השואה.

בעל הסולם, "כתבי הדור האחרון": "הנאצים, אינה תולדת גרמניה בלבד, העולם בטעות חושבים את הנאציזם, לתולדת גרמניה בלבד, כי הוא תולדתה של הדמוקרטיה והסוציאליזם שנשארו בלי דת ונימוס ומשפט השלום. ואם כן, כל האומות שווים בזה, ואין תקווה כלל שהנאצים יגוועו עם הניצחון של בעלי הברית, כי מחר יקבלו האנגלוסקסים את הנאציזם, שהרי גם הם נמצאים בעולם של דמוקרטים ונאצי סטים."

אם לא מתקנים את הדמוקרטיה והסוציאליזם, אם לא כוללים אותם בצורה נכונה בתהליך התיקון, אז דווקא מהם בא הענף שנקרא ה"נאציזם". וזה מתרחש לא באיזה מקום, אלא דווקא בעולם המודרני. גרמניה במאה ה- 20 הייתה המדינה המתקדמת ביותר והובילה את המדע והתרבות העשירה, אבל התפתחות החברה קיבלה שם צורות נאציות.

לכן בעל הסולם ממשיך: ".. מה קרה לגרמנים, שנחשבו מעמים בעלי ציביליזציה היותר נעלים, ופתאום ביום אחד נהפכו ונעשו עם פראי אדם הגרוע ביותר מן עמים הפרימיטיביים שכבר היו מעולם. ולא עוד, שהיטלר נבחר על פי רוב."

כל זה נובע, כתוצאה משליטת הרע שמגיעה לעולם אם איננו מביאים לו את הטוב. כי באופן כללי, הטוב והרע מתגלים בשווה. תחילה מתגלה היצר הרע הכללי שבעולם, ואם אנחנו לא מושכים אליו את המאור המחזיר למוטב, אז הוא מקבל את הצורות הגרועות ביותר. ומפני שזה הרצון החזק ביותר, אז הוא בולע את התרבות, החינוך, המדע וכל השאר, בכך שמתגלה כרע הגדול ביותר, כהתנשאות, גאווה, תאוות כוח כלפי האחרים. הכול מתערבב ברצון האגואיסטי הזה. ואם אנחנו לא ממהרים למשוך את המאור המחזיר למוטב, אז אנחנו גורמים שהרע הזה יתפרץ החוצה..

מתוך שיעור שמוקדש ליום השואה, 19.04.2012

ידיעות קודמות בנושא:
הנאציזם: האם לא יהיה יותר אף פעם?
להיות דוגמה לכל העמים
הסכנה עוד לא חלפה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/3iLd3

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest