דף הבית / חינוך, ילדים / שוטרים וגנבים

שוטרים וגנבים

שאלה: קיימת חברה ומוסדות חברתיים, משטרה, צבא, מורים בבתי הספר וכו', וישנו מוסד שחורג מהנורמה, מוסד שלא מכירים בו, אך הוא קיים – זהו העולם הפלילי שחי לפי חוקים משלו. האם המערכת האינטגרלית המוצעת היא בניית מוסד חדש?

תשובתי: לא, אנחנו מציעים שיטה אינטגרלית שתיכלל בכל המוסדות כמרכיב הכרחי, כתפיסת עולם. שכל המוסדות האלו ימשיכו להתקיים, כולל המוסד הפלילי, אם הוא הכרחי בחברה ודרכו החברה מנקה, מגינה או להיפך, משנה את עצמה. מה שלא יהיה קיים בחברה – לכל דבר יש מקום. ישנם שוטרים וגנבים. ואלה אינם יכולים בלי אלה.

דרך אגב, בארה"ב לימוד החינוך האינטגרלי בבתי הסוהר עובר בצורה מוצלחת מאוד. ההנהלה של בתי הסוהר שמחה מכך, מאשרת לקבל את כל החומרים שלנו וכותבת מכתבי תודה. לקבל מכתב תודה ממנהל בית סוהר המכיל 5000 איש…!

ההנהלה של בית הסוהר רואה כיצד האסירים בתאים הופכים בהדרגה לבני אדם ולא לבעלי חיים. בדרך כלל בבתי סוהר האנשים מתבהמים. ישנה שם אווירה כזאת שכל אדם נורמאלי תוך מספר שבועות הופך להיות כמו כל האחרים, הרי הסביבה משפיעה על כל אחד. וכאן מתרחש איזה נס, האווירה לפתע הופכת להיות רגועה, נוחה, רכה. נעלמת האלימות, ובעיות שונות נוספות אף הן נעלמות.

לכן אנחנו רוצים להיכנס לכל שכבות האוכלוסייה. לא מעניין אותנו אם אתה גנב או שוטר. מעניין אותנו שתעבור את קורס החינוך האינטגרלי על עצמך, ולאחר מכן ב"מוסד" שלך, בחוג שלך, תהפוך להיות אחר. בצורה כזאת כל הגופים, החל מהחוקיים וכלה בפליליים, יתחילו להשתנות בעצמם. אנחנו בשום פנים ואופן לא אומרים להם באיזה אופן וכיצד. כל הסביבה תשתנה דרך שינוי האדם. כפי שהאגו של האדם בנה מוסדות שונים החל מהחוקיים וכלה בפליליים, כך האגו האינטגרלי שלו ישנה את כל זה.

בית ספר לחינוך אינטגרלי, שיחה מס' 28, 20.05.12

ידיעות קודמות בנושא:
עברנו את השלב הראשון. מה הלאה?
התקפה מסיבית
הפופולאריות של השיטה האינטגרלית

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/kMUM2

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest