שאלות ותשובות

שאלות ותשובותשאלתו של ארם: אני בן 8. אם אני רוצה לתרום לכולם ולא לי, למה אני לא קרוב לה'?

תשובה: אתה קרוב לבורא עם הרצון שלך. אבל עדיין אתה לא מרגיש בורא, כי הרצון שלך הוא ילדותי. אם במהלך התבגרותך, תמשיך לתרום לכולם כדי להיות קרוב לבורא, אז כאשר רצונותיך יגדלו, אתה תרגיש בהם את הבורא!

שאלתה של עופרה:
לפי תשובתך ניתן להסיק כי הרשעים הכי גדולים בעולם, מתחת בתוכם פנימה מסתתרים הצדיקים הכי גדולים, ומי שהוא בסדר- אז הוא ככה-ככה בעולם האמת.?

תשובה: את בהחלט צודקת. כתוב: "כל הגדול מחברו, יצרו גדול ממנו", הרי בזכותו הוא נהיה גדול. ובכלל, אי אפשר להיות צדיק אם אתה לא טועה, חוטא – ומגלה את עצמך כרשע. אתה מצטער על זה, ומבקש תיקון. כתוצאה מכך פועל עליך "אור התורה", כמו שכתוב: "בראתי יצר רע (אגואיזם), בראתי לו תורה תבלין (אור עליון לתיקון האגואיזם), כי המאור שבה מחזירו למוטב".

שאלתה של "תלמידה מתמידה": בתשובתך כתבת שהחלק הגברי חייב לפתוח את ליבו… איך עוזרים להם לעשות כך? אני מרגישה שיש כאלה שהנקודה שבלב התעוררה אצלם, אבל מה, מפחדים! מפחדים ממשהו חדש, מפחדים משינוי, אולי גם מהסטריאוטיפ שקבלה זה משהו שקשור לדת ויחייב אותם למנהגים מסוימים. איך לעודד אנשים או להניח להם להעביר שנים בבדיקת תורות שונות או שאפשר לקצר עבורם את הדרך?

תשובה: אנחנו רק בתחילת התעוררות של עמנו ושל כל העולם. אנשים מחפשים, נמצאים בדיכאון, כי אינם רואים בעולמנו שיטה איך לעשות את העולם טוב יותר, בהיר יותר, שיהיה עבור מה לחיות. עלינו לחפש דרכים איך להסביר את מה שהטבע הכין לנו (הטבע שווה בגימטרייה אלהים, מכיוון שזה אותו דבר), מה חוקי העולם דורשים מאיתנו ואיך להשתמש טוב יותר בידע על העולם, שהקבלה מגלה לנו.
בואו ננסה יחד…

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/6mUSR

4 comments

  1. כרמלה קלדרון

    עם ילדים כאלה העתיד מובטח…

  2. תודה רבה לך הרב לייטמן אבל למה אתה מיתכוון במילה "רצון ילדותי"

  3. לייטמן, ליפעמים יש לילדים כוונה יותר גדולה מלמבוגרים. מהוא משנה הגיל.

  4. ארם,

    נכון,

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest