דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / שאלה – מתוך ניצוץ אור

שאלה – מתוך ניצוץ אור

laitman_2009-05-28_8266_70.jpg

שאלה: לצאת מהגלות או לרצות לצאת מהגלות – משמע לרצות להתעלות מעל האגואיזם שלנו. למה שאנשים ירצו לצאת ממנו? הרי האדם מקבל את האגואיזם כמו את עצמו. כיצד הוא ירצה לצאת מתוך עצמו?

תשובתי: זה בלתי נמנע! הרי לבורא יש אור, שברא את הרצון שלנו. האור הזה יכול להאיר יותר או פחות. בזכות "נענועים" אלה הוא בונה בנו רצונות חדשים. אבל הוא אינו ממלא אותם, אלא רק מעורר ומגדיל רצונות אלו. לכן מיום ליום אנחנו מרגישים רע יותר ויותר בכל תחומי החיים. לכן אנחנו רוצים שינויים, שיהיה לנו טוב ברצון להנות שלנו.

ואחר כך בתוך הרצון הזה מתלבש ניצוץ קטן, שמגיע אלינו מהבורא עצמו, ניצוץ של אור, תכונת ההשפעה. ואז מהניצוץ הזה, מהרצון הזה אנחנו מתחילים לשאוף להשפעה. תחילה אנחנו לא מבינים, מה בדיוק אנחנו רוצים, ורק מרגישים, שזה משהו שלא מהעולם הזה. פתאום אני מתחיל להרגיש, שאין שום תועלת מקבלה, שאין לזה סוף, שאין בזה שום הגיון. אני רוצה משהו אחר! במקום השאלה " מה הטעם בחיי- כיצד אני יכול ליהנות ", מתעוררת בי השאלה "מה הטעם בחיי- למי אני מהנה?". ושאלה זו נובעת כבר מתוך הנקודה שבלב. כך אנחנו גדלים בהדרגה, מגיעים ל"לא לשמה" – לחיפוש רוחניות למען עצמי, ומתוך כך מגיעים ל"לשמה" – למען ההשפעה עצמה!

ידיעות קודמות בנושא:
מי יעזור לי "לצאת מעורי"?
כיצד להוציא עצמי מהביצה?
לגנוב את עצמך מהאגו
ידיעות נוספות במדורים: משבר עולמי, התפתחות רוחנית

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/LcJKf

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest