רק תרצה…

laitman_2009-05-28_8266_70.jpg

שאלה: האם ניתן להעלות מ"ן עוד לפני שיגיע הייאוש?

תשובה: במצב כזה, זה לא ייקרא מ"ן (מ"ן = מיי נוקבין). מ"ן היא הצעקה של הרצון שלנו, שאינו מסוגל להשיג דבר בכוחות עצמו, לכן הוא עולה לבינה, לתכונת ההשפעה, לבורא.

מ"ן, "מיי נוקבין" זוהי חדירה הדדית וכפולה של המלכות והבינה (שתי אותיות "מ" מהמילה מים, ושתי אותיות "נ" מהמילה נוקבין).

מאחר ובזמן שבירת הכלים הבינה הכילה בתוכה את המלכות והמלכות את הבינה, נוצר קשר בין המלכות לבינה והוא מאפשר לנו להעלות את הבקשות שלנו לבורא. כך התינוק יכול לצעוק ולבקש מאימו, ואם יבקש מאישה אחרת הוא לא ייענה. מדוע? – משום שהוא היה בתוך אימו, יש בתוכה את "המקום" שלו, השורש שלו ולשורש הזה הוא פונה, מבקש וצועק. בנוסף לכך, מאחר והוא היה קשור אליה בחבל הטבור, קיים בתוכו חלקיק מאימו. ולכן, זה בלתי אפשרי לנתק את הקשר ביניהם.

מ"ן זוהי צעקה מעומק הלב, כמו שנאמר: "ויאנחו בני ישראל מן העבודה", כשהאדם כבר בטוח שאין בכוחותיו לעזור לעצמו. ההכרה בחוסר האונים שלו מביאה אותו לצעקה, שבאמת נקראת "מ"ן". מ"ן זהו הרצון הנכון שלי, שהעליון בטוח יענה לרצון הזה.

המצבים הבאים שלי, המדרגות האלו, כבר מוכנות, מאחר וירדתי בהן לעולם הזה וכעת אני צריך לעלות חזרה באותן המדרגות. המדרגה הבאה מחכה לי, אני רק צריך לרצות בדיוק במה שקיים בה, הרצון הזה נקרא מ"ן. אם אינני רוצה את אותו הדבר, לא אקבל את המילוי. הרי אין התאמה בין המדרגה לרצון. אני רוצה משהו אחר? – עליי לחכות עד שהרצון יתגבש.

כך אנחנו מתקדמים.

מתוך שיעור על ספר שמעתי, 26.03.2010

ידיעות קודמות בנושא:
זה לבטח יקרה לך!
מה זאת תפילה
כיצד גדלים ברוחנית

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/I9RBN

One comment

  1. "נוצר קשר בין המלכות לבינה והוא מאפשר לנו להעלות את הבקשות שלנו לבורא".

    מה זאת אומרת "קשר"? זה משהו ששונה ממצב עתידי שמחויב להתקיים (רשימו)? אם כן, מה זה? 

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest