דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / רק הנשמה שלך שבורה

רק הנשמה שלך שבורה

laitman_2009-05-xx_ny_6618_70.jpg

שאלה: האם ההתנהגות שלי, המעשים שלי והיחס שלי לבני אדם, משפיעים על ההתקדמות הרוחנית שלי?

תשובתי: מי שלומד את חוכמת הקבלה, צריך להתנהג באופן רגיל, כפי שמקובל בחברת בני אדם. לא לנסות לשחק ולא לבצע שום דבר מלאכותי. במקום העבודה שלך כדאי להסתיר את העובדה שאתה לומד את חוכמת הקבלה, ואם אתה יוצא לפעולות הפצה של חוכמת הקבלה, כדאי לעשות זאת כמה שיותר רחוק מהסביבה שבה אתה חי ועובד, כדי שהסביבה לא תשפיע עליך.

כל התיקונים, שאתה מסוגל לבצע, מיושמים ומתבצעים לא על ידך, אלא באמצעות האור המחזיר למוטב, למקור. האור הזה פועל ומשפיע רק על מה שמקולקל- ומקולקלת רק הנשמה, ועל ידי תיקונה, האור בונה את כל חלקיה.

אם היית רואה מקובלים, המרגישים את העולם העליון, את המימד העליון של הבורא, לא היית מבחין בשום דבר מיוחד בחיצוניותם. או להיפך, האם אפשר לחפש מקובלים לפי התנהגותם? כמה בני אדם פועלים כמתנדבים בבתי חולים, מגנים על הטבע, על החיות, אבל אין ביניהם אפילו מקובל אחד! אתה לא תמצא מקובלים, גם בין אלה העוסקים במדיטציה על פסגות ההרים, וגם לא בין אלה העוסקים בכל שיטות המזרח למיניהן…

אתה יכול לתקן רק את מה שנשבר. ורק הנשמה שלך היא ששבורה, ושום דבר חוץ ממנה. היא נכללת מכל יתר הנשמות, ועל ידי התכללות נכונה ומתוקנת בתוכן, אתה מתקן אותה. כל מה שנעשה בעולם הזה שלנו, חוץ מהנחוץ לקיומנו הפיזי, מביא בסופו של דבר לנזקים בלבד, ולא מביא לשום תועלת. לכן תדאג רק לתיקון הנשמה.

רשומות קודמות בנושא:
עולם הפוך ראיתי
רשומות נוספות במדורים: התפתחות רוחנית, אדם הראשון

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/FT6DU

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest