רכישת האמת

שאלה: איך אני צריך לעבוד עם המצבים הפנימיים שלי? להסכים עימם? להתעלות מעליהם? לבקש? לדרוש?

תשובתי: זה תלוי בדרגה שלך.

עם הזמן אנחנו מתחילים ליהנות מזה שאנחנו מסוגלים להיות למעלה מהמצבים שלנו. זה לא מזוכיזם ולא ניתוק עיוור. אנחנו מודעים לרגשות שלנו, עושים חשבון, ובאותו הזמן מתנתקים מהם. זהו השלב הבא בדרך ליצירת "מסך": האדם משתדל להיות בניתוק מטוב ומרע, להיות באמת אובייקטיבי ובלתי תלוי בהרגשת הגוף.

שאלה: איך אפשר להחזיק ברמה הזאת, בכך שמאפשרים להרגשות הנעימות והלא נעימות לבצע את עבודתן בתוך הכלי ויחד עם זה לצפות בזה מהצד?

תשובתי: בספר "משלי" נאמר: "אמת קנה ואל תמכור". מבחוץ לא ניתן להבחין בזה. כאן בחשבון של האדם קיימים כמה רבדים ואי אפשר כל הזמן להישאר בנקודה הזאת, עד שהאור העליון לא יָקנה לה "קביעות".

אבל אם האדם משקיע מאמצים ומשתדל, אז הוא רוצה יותר ויותר שכך זה יהיה. בהתחלה נותנים לו הרגשה כאילו שהוא יכול "להחזיק את הרף". אחר כך, וודאי, שולחים הרגשה של כישלון ואפיסת כוחות. אחר כך מתברר שהוא לא יכול אפילו לחשוב על זה. אחר כך הוא מחזיק במחשבה הזאת, אך אינו יכול לממש אותה… כך מתפתחות ד' בחינות שאופייניות לכל תהליך.

אבל בכל מקרה, בכל הסקאלה של ההרגשות, משליליות מקסימאלית לחיוביות מקסימאלית, אני צריך להשתדל להחזיק את עצמי בנקודה הזאת שאני מכוון למטרה. מה שלא יקרה, זה לא משנה לי. ואף על פי שההרגשות יכולות לקרוע אותי לגזרים, אני נשען רק על דבר אחד ו"נועל" את עצמי על המטרה.

כל זה אפשרי רק ב"מרכז הקבוצה". זה לא מעבר לאופק ולא מעבר לעננים, אבל רק שם אני מוצא, מגלה את העולם הרוחני. בכך שאני עובד עם הקבוצה אני מתחיל לגלות שמקיפים אותי לא פרצופים מקריים, אלא אנשים מיוחדים שנבחרו מלמעלה. יחד הם מרכיבים רשת שלמה ואם אני נכלל בתוכה, אם אני מוכן בכל הכוח לסייע לה, אז אני נכלל ב"מלכות", בשכינה.

ועוד, אני מכיר את הכוח שמחזיק אותה ומתגלה בה, ורוצה לזהות את עצמי עם הכוח הזה. אני משפיע לחברים מלמטה, והוא משפיע מלמעלה, ודווקא שם, בקבוצה, אנחנו סוף סוף נפגשים איתה כדי להתאחד. ואז מסתבר שהקבוצה זה ה"תינוק" המשותף שלנו…

מתוך שיעור על "מאמר לסיום הזוהר", 21.02.2013

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/01W1x

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest