רחפת רוחנית

שאלה: כיצד להנות מהתהליך של ההתקדמות הרוחנית?

תשובתי: הקבוצה צריכה לעזור לך בכך. מפני שכל מצב שולט בך, מנהל אותך. רק לאחר שאדם מקבל ניסיון הוא מתחיל להסתכל על המצבים האלה מהצד ומקבל תמיכה מ"אור החסדים". ובכל זאת, הם מסוגלים להפיל אותו כמו תלמיד מתחיל. ברור, שאף אחד אינו מסוגל להתמודד איתם בכוחות עצמו. הרי הכול נובע מהאור.

אבל הקבוצה יכולה להחזיק את האדם. לשם כך היא צריכה לבדוק את עצמה: האם יש בה רוח שמחה, התרוממות, תמיכה, האם יש לה "כרית אוויר" שעליה כולם דוהרים קדימה כמו על שטיח מעופף? אם כן, אם החברים דואגים שכל אחד ישתתף בזה, אתם תתקדמו מהר מאוד. "רשעים" ו"צדיקים", "טיפשים" ו"חכמים" – כל הסוגים ישלימו אחד את השני.

הבעיה שלנו היום היא, שאין לנו כלים שלובים, משלימים. בתוך הקבוצה טמון פוטנציאל גדול, אולם הרצונות אינם מתאחדים. כולנו שונים, אך עלינו להיות כמו כלים שלובים שמתמלאים עד לאותה הרמה, ללא קשר לצורה או לגודל.

האור העליון ממלא את כל הנשמות בשווה, והשאלה היא איזה כלי אתה, צר או רחב, "מקושט" מלא הבחנות ורצונות שונים שאתה יכול לפתוח כדי להתמלא, או דק או פקוק, סתום, מכיוון שעדיין לא פתחת את עצמך למאור. באופן כללי אפשר לתאר שבעה מיליארדים של כלים שלובים ואור אחד שמוכן להישפך לתוכם. אז שכל אחד יפתח עד המקסימום את מלוא צורתו. אחרי הכול, לכולם מטרה אחת משותפת, לתת לבורא שימלא אותם.

ועכשיו נעזוב את הדוגמה הזאת. למעשה, אין לאף אחד הרצון הקטן ביותר שלא כלול מכל יתר הרצונות. בדומה לזה, כל ספירה מורכבת מכל יתר הספירות, מתחלקת לעשרה חלקים והם מתחלקים לעוד עשרה ולעוד… כך מכל החיבורים ומכל ההשלמות ההדדיות מתחברת מערכת אדירה אין סופית, שבה כל כיוון, כל פרט שרק אפשר לעלות על הדעת מתחלק לעשר ספירות המחוברות עם היתר.

ובכלל, החיבור ה"דיגיטלי" וה"דיסקרטי" הופך ל"אינטגרלי" ו"אנלוגי". כלומר, החומר של הרצונות הופך ל"כדור" אחד, אור אחד שאינו מתחלק לחלקיקים של אטומים. אף על פי שחומר הרצון מורכב מחלקיקים שכל אחד מהם מאוד מדויק ושונה מהאחרים, אולם החיבור ביניהם כה מורכב שהם מחוברים לגוף אחד בלתי נפרד.

כל הגרגרים בחיבור ביניהם דומים לאור אחד פשוט. הם כל כך מחוברים, נכללים אחד בשני, ויחד עם זאת כל אחד מהם נשאר עצמאי.

מתוך שיעור על מאמרו של הרב"ש 05.10.2012

ידיעות קודמות בנושא:
גיוס כולל של המאמצים
לחייך לחברים
חוק כלים שלובים

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/COU77

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest