רחוקים וקרובים

שאלה: נאמר: "לא תקם ולא תטר את בני עמך". מה אומרת התוספת: "את בני עמך"?

תשובתי: הודות לקשר נכון עם דומים לך, עם תכונות שהן בנטייה לחיבור, איחוד, הידמות והשתוות לבורא, אתה משיג את התיקון השלם שלך. לכן עכשיו אתה צריך להיאבק לא עם עצמך, אלא בתוכך באופן כזה כדי לבוא במגע עם אחרים, כלומר עם "בני עמך".

אתה כבר לא צריך לדחות אף אחד ושום דבר, כפי שצוּוִית מקודם, אלא אתה חייב להיות מקושר באופן אינטגרלי נכון עם האחרים, להתאים את עצמך כלפיהם, בזה שמקבל את כל התכונות והתיקונים שלהם כמתאימים לך, כדי ליצור מערכת מקושרת הדדית כללית, חברה רוחנית.

האדם צריך כל הזמן להרגיש כיצד עליו להשתנות, איזו צורה לקבל תחת ההשפעה הסובבת שנובעת מאחרים, גם מהרחוקים וגם מהקרובים. רחוקים, זה אלה שמעצבים ומרכיבים אותך, וקרובים, הם אלה שאיתם אתה צריך להיות מעוצב ומורכב כך, כדי להיות מקושר איתם, מפני שהם מכתיבים לך את הצורה החיצונית שלך כדי שאתה כמו פאזל תיכנס למקום שלך.

אתה מעבד בתוכך כאלה תכונות, שאותן אתה יכול לשלב עם כל העָם שלך, עם כל התכונות, הרצונות והמחשבות שסובבים אותך. זו כבר המשימה הכי אחרונה, שמימושה אפשרי רק אם אתה כבר עובד על הקשר איתם, בכך שמממש את ההוראה "ואהבת לרעך".

כלומר, "רחוקים", זו עבודה על מצב של "חפץ חסד", כאשר אתה לא מקבל שום דבר לתוכך, אבל מעצב את עצמך פנימית בעזרת תכונת ההשפעה שמגיעה מהם, שבונה אותך בדרגת "בינה" ואתה הופך ניטראלי לחלוטין. בזה אתה מאזן את האגו.

וכאשר התכונה הזאת מגיעה דרך הקרובים, כלומר אלה שנמצאים איתך במגע ישיר, כאשר אתה כבר בונה את עצמך על בסיס הקשר איתם. במקרה הראשון, זה "להשפיע על מנת להשפיע", ובמקרה השני, זה "לקבל על מנת להשפיע".

שאלה: איך אני יכול להכניס לתוכי עוד מישהו אם אני אוהב רק את עצמי?

תשובתי: אתה לא צריך להכניס אף אחד לתוכך, אלא פשוט להרגיש את כולם כמו את עצמך.

בתורה מדובר על כך, שאתה חייב להשיג את זה, ומוצב תנאי של השגה. אבל תחילה ניתנות מצוות, כלומר חוקים מדויקים וברורים של העולם העליון, ואחר כך כבר שיטות למימושן.

מתוך התוכנית "סודות הספר הנצחי", 09.04.2014

ידיעות קודמות בנושא:
"לא תקם ולא תטר…"
אל תרמה את עצמך
כללים רוחניים לא פשוטים

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/WSEYa

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest