רוחב וגובה

בעל הסולם, מאמר "שופרו של משיח":

"ועל כן כתוב, שכל אחד מהאומות יחזיק באיש יהודי ויוליכהו לארץ הקדושה, ואינו מספיק מה שיוכלו לצאת מעצמם. ותבין אמנם, מהיכן יבואו לאומות העולם דעת ורצון כזאת, תדע, שהוא על ידי הפצת החכמה האמיתית, שיראו בעליל אלוקים אמת ותורת אמת."

מדובר כאן על תהליכים פנימיים, שהתופעות החיצוניות הופכות להעתקה שלהם. והמשמעות בזה היא, שהיום "דוגמת מצרים" לא יכולה להיות. לכל הרצונות צריך להיות ברור, שהאדם חייב לצאת מתוכם ולהגיע לעל מנת להשפיע. ובהתאם לזה, בהעתקה מרוחניות על העולם החיצוני, הגאולה אינה אפשרית לפני שכל הרצונות לקבל, כלומר כל העולם בכללות, לא יכיר בנחיצות שלו.

כלומר, אנחנו חייבים להנהיג הפצה רחבה ביותר של חכמת הקבלה בכל העולם. זה הכרחי שכל אומות העולם יקבלו מאיתנו אותה, באותה המידה שבה הם מסוגלים להשיג אותה. אם הם לא יקבלו את השיטה הזאת, לא יכירו בה, לא יסכימו איתה, אז לעם ישראל, כלומר לאלה, שהניצוצות של השתוקקות לבורא בוערים בהם, אין אפשרות לעלות ולתקן את עצמם.

זאת הסיבה שאנחנו צריכים לנהל את כל העבודה שלנו בכל רחבי העולם בצורה כמה שיותר רחבה ובעוצמה מרבית. כי ללא הפצה והתפשטות לרוחב, בכל הכיוונים, אנחנו לא נוכל לעלות למעלה בגובה. כזה הוא החוק הרוחני: אומות העולם גיבורים בכמות, בהתפשטות לרוחב, ואילו אנחנו גיבורים באיכות, בגובה. על ישראל נאמר, שהם מעטים מכל העמים, אבל מסוגלים לעלות בגובה.

באופן כזה, כל ההצלחה שלנו תלויה באומות העולם. אנחנו יוצאים להפצה ופונים לקהל הרחב קודם כל עם הכוונה שרוצים לעשות נחת רוח לבורא. אנחנו מקרבים אליו בני אדם, כדי שיופיע בהם לפחות במקצת אותו האיחוד, אותה ההארה הקטנה, שאנחנו בעצמנו, בתור חוליית מעבר, מסוגלים לשמח אותו.

דווקא לשם כך אנחנו מביאים להמונים את חכמת הקבלה, או את ההשכלה האינטגרלית, בכך שמתכוונים לקרב את כל העולם לבורא כדי לעשות לו נחת רוח. ובפנייתנו לעולם אנחנו מחזיקים בעיקרון של "ואהבת לרעך כמוך", "מאהבת הבריות לאהבת ה'".

דווקא הגישה הזאת היא ערובה להצלחה.

מתוך שיעור על המאמר של בעל הסולם "שופרו של משיח", 23.08.2013

ידיעות קודמות בנושא:
ההיצע לא צריך לעלות על הביקוש
כאשר כל העולם ידרוש
מעבירים את התיקון לעולם

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/p30zd

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest