דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / קשר בין רוחניות לגשמיות – מלמעלה למטה

קשר בין רוחניות לגשמיות – מלמעלה למטה

thumbs_fila_obyasnenie_100_wp.gif

שאלתו של אוריאל אשכנזי: נאמר, שעל כל עשב למטה יש מלאך שמכה בו ואומר לו גדל, וגם נאמר שהשתלשלות העולמות היא על דרך חותם ונחתם, אז למה אומרים שאין קשר בין רוחניות וגשמיות?

תשובה: הקשר מלמעלה למטה הוא מוחלט. אין דבר למטה שלא קיבל פקודה מלמעלה. אין חופש בחירה בכלום! חוץ מהבקשה שלנו מלמטה – לזרז את התיקון שלנו על-ידי השפעת העליון, אין כל השפעה מלמטה למעלה על העולם העליון. זה נקרא שרוחניות אינה מתלבשת בגשמיות, כלומר שלא ניתן על ידי גשמיות ("מים קדושים", "חוטים אדומים", קמעות וכו') להשפיע על העולם העליון, אלא על הפסיכולוגיה של האדם וזהו.

שאלתו של אברהם: בהכנה לשיעור הבוקר הסברת, שיש התעוררות כללית מיוחדת בזמנים גשמיים מיוחדים בחגים ובמועדים (יום שבת, יום כיפור) ולאחר מכן, בשיעור השלישי הסברת, שאין קשר בין רוחני לגשמי. שאלותיי הן:

1.אם אין קשר בין רוחני לגשמי, מה תפקיד הגשמי בדרך לרוחני?

2.איך הסביבה (שאיננה הקבוצה שלי) משפיעה עלי באותם זמנים גשמיים ?

3.האם בהילולות גם מתגלה כוח מיוחד, למרות שאינן חגים?

תשובה: מלמעלה למטה יורדים כוחות שמנהלים בעולם שלנו את הכול, ומובילים אותנו למטרה בדרך "בעתו". ומלמטה למעלה עולה רק הרצון להידמות לבורא, לזרז את התיקון של האדם, בדרך "אחישנו". לברר את הרצון הזה בתוכו זו הבחירה החופשית היחידה של האדם.

הכוחות מלמעלה מגדירים בעולם שלנו את המצב הכללי הפועל על כולם. לכן למקובל קל יותר לעשות את הפעולה החופשית שלו באותו הכיוון הכללי דווקא בזמן מועדים מיוחדים, כאשר יש התעוררות מלמעלה במצב של ההמון. הרי בזמן הזה, המחשבות והרצונות של ההמון קרובות למחשבות ולרצונות של המקובל.

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/pcfiC

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest