דף הבית / המשבר ופתרונו / קריאת המוות

קריאת המוות

ידיעה: המשאב האנושי הוא בעל פוטנציאל גדול: הוא מסוגל לחיות כמה ימים ללא אוויר, יכול לשרוד בדרגת חום מאוד נמוכה. אז ממה האנשים מתים? – מ"קריאת המוות", שהיא פקודה שהטבע נותן לנו: האדם הולך בעצמו להתאבד, בדומה לחיות רבות. מקרי ההתאבדויות בעולם נהיו יותר תכופים. באופן מסורתי מאשימים את הלחץ, המצב הפוליטי והכלכלי הבלתי יציב. אך הסיבות האמיתיות הן, שבכל יצור חי מסתתרת "תוכנית של השמדה עצמית".

גם בעולם החי בשנים האחרונות ההתאבדויות הפכו לשכיחות יותר, למרות שהלווייתנים והדולפינים שמתאבדים אינם מוטרדים על ידי בעיות כלכליות או פוליטיות. הרעיון הבסיסי של תיאוריית המוות המתוכנת הוא בכך, שהחיים על פני כדור הארץ אמורים להיות מאוזנים.

המפתח לתחילת עבודתה של תוכנית ההשמדה העצמית יכול להיות שינוי באקלים, אקולוגיה, חוסר מזון, לחצים חברתיים ואחרים. אך מהות הבעיה אינה בלחצים עצמם, אלא בסף הרגישות כלפיהם. הבעיה שלנו היא בכך, שלאחרונה אפילו "מכות" חלשות יותר מסוגלות להפעיל ולהניע את תוכנית ההשמדה העצמית. סף הרגישות של האדם של היום ירד במידה ניכרת.

"קריאת המוות" מובילה לא רק להתאבדות פומבית. אנשים עוזבים את החיים האלה בשקט: תהליך ההזדקנות הואץ, ההגנה החיסונית מתדלדלת בצורה נמרצת, כך שאפילו נזלת הופכת לקטלנית.

יחד עם זאת, לגוף האדם ישנם משאבי כוח באמת מדהימים. ישנם מקרי הישרדות לאחר פצע מירי בלב, או הימצאות מתחת למים ללא אוויר במשך שעה, או לאחר שאדם היה קבור באדמה במשך שבוע וכולי. העיקר הוא לא להיכנע ל"קריאת המוות" ברגע המכריע. אז כיצד אנשים רגילים יכולים להיפטר מ"קריאת המוות"?

אופיואידים (חומרים דמויי אופיום), אנדרופינים (חומר במוח לשיכוך כאב) וסמים פנימיים אחרים שמופרשים ישירות על ידי הגוף שלנו בזמן מאמץ פיזי ופעילות גופנית, מורידים את הרגישות של "המנגנון להשמדה עצמית". לכן אנשים רבים "נובלים" מייד לאחר הפרישה והיציאה לפנסיה. ניתן להניח שהתהליך הזה אינו מקרי. האנושות כבר מזמן מאיימת על הסביבה הטבעית שלה. הייתכן, שהביוספרה (המערכת האקולוגית) מנסה בצורה כזאת להגביל את ההתפשטות של ההומו ספיאנס (האדם הנבון)?

התייחסותי: אנחנו נמצאים בין שתי המערכות של חיים ומוות. אם היינו יכולים לשלוט בהן בצורה נכונה, היינו אלמותיים ונצחיים. חכמת הקבלה מלמדת כיצד להגיע למצב הזה וטוענת שהוא המצב העתידי שלנו. הבעיה היא בכך, שבינתיים, רק מערכת המוות ניתנה לנו, ואילו מערכת החיים נדלקת רק לתקופה מוגבלת, כדי שננצל את החיים עבור יצירת מערכת החיים ונחייה לנצח.

ידיעות קודמות בנושא:
כל אחד מאיתנו עולה במדרגות אל הנצחיות
המוות אינו קיים
המוות הוא המחיר של התפתחות האגואיזם

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/Xk9gP

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest