קריאת הטבע

photo_rav_gh70_044.gif

כנס "NOI" העולמי ברומא, שיעור מס' 2

אני התחלתי לעסוק בהוראה כבר מזמן. למדנו יחד עם הקבוצה את חכמת הקבלה שנים רבות. אך אפילו כשקראנו את המאמרים של המקובלים, לא יישׂמנו אותם במלוא כוחנו, עד שלפני כמה שנים התחיל המשבר הגלובאלי. ובערך משנת 2005 התחלנו לשׂים דגש על בנייה נכונה של הקבוצה. הרגשנו לחץ מהצד הזה והבנו שדווקא שָם צריך ליישׂם את השיטה כדי לצאת לעולם הרוחני.

העניין הוא, שקודם לכן העולם עדיין לא הרגיש את המשבר. לא הרגשנו לשם מה ובשביל מי צריך לעשות זאת. אך עם תחילתו של המשבר, הרגשנו בקבוצה שלנו נחיצות חדה ואפילו דרמטית ביישׂום מיידי של השיטה בחיים, כדי להוות דוגמה לעולם.

מיום ליום עלינו לדאוג גם לחיזוק האיחוד הפנימי שלנו וגם להפצה החיצונית. צריכים לפחות טיפה אחר טיפה להביא לאנשים את הידיעה על כך שקיימת שיטת תיקון. מפני שהמשבר שבו שוקע העולם, זו קריאה מצד הטבע, קריאה המכוונת אלינו לצורך העלייה למדרגה הבאה.

לא צריכים להיות כמו ילדים עקשנים שלא רוצים לשמוע בקולה של אמא. בכל המתרחש צריך לראות הזדמנות נדירה: לפנינו נפתחות הדלתות שדרכן ניתן לצאת מהעולם המוגבל והקטן הזה, שספוג כולו בייסורים ומסתיים במוות, לקיום נצחי, לעולם מלא באור. זה מה שעלינו להסביר על ידי כך שנָראה שאנחנו יכולים לעשות זאת יחד בקבוצה.

חוקי הקבוצה מתגלים אפילו בדוגמאות של העולם הזה, זאת מפני שהוא מתגלה כמערכת האינטגראלית היחידה שבה הכל מקושר הדדית. אם נביט עליו, נוכל בעליל לראות מה נדרש מאיתנו.

מתוך שיעור מס' 2 בכנס ברומא, 21.05.2011

ידיעות קודמות בנושא:
הבָלָם למכת הטבע
להדוף את המשבר

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/FN3jz

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest