דף הבית / המשבר ופתרונו / קפיטליזם ארוטי

קפיטליזם ארוטי

 דעה: האהבה המודרנית הפכה לבסיס של תעשייה ענקית. בזמננו, האידיאולוגיה של הבחירה החופשית הייתה בהקשר של אהבה וחופש. גברים ונשים משתתפים ב"שוק" של יחסים. במקום קשרי המשפחה שייצבו את חיי האדם, נכנס השוק עם ההצעות: ביטוח חיים וזקנה, חבילות של שירותים רפואיים. כיום החזרה למשפחה המסורתית כבר אינה אפשרית. היחסים האינטימיים השתנו, הבסיס הכלכלי של המשפחה המורכבת מכמה דורות התמוטט. האהבה תמיד הייתה מקור של סיכון ואי ודאות. האם האדם שאיתו אנו קושרים את חיינו הוא באמת החצי השני שלנו? הדרך היעילה ביותר כדי למזער את הסיכון היא לחסל את המקור שלו. מכאן נובע חוסר הרצון של הגברים להינשא, הם מעדיפים לא לגדול ולהישאר תחת הטיפול של אימא. המצב הזה מאלץ את הנשים להציג ב"שוק האהבה" את האוצר הארוטי. השוק מכתיב את האסטרטגיה האופטימלית:

  • לגברים: למזער את הסיכונים ולא לקחת על עצמם התחייבויות מיותרות.
  • לנשים: את חופשייה, תשקיעי בעצמך, תפתחי את האוצר הארוטי, מפני שבשוק התחרותי (על מנת לרכוש את בן הזוג ואת מקום העבודה) זה הדבר היחיד שחשוב.

במאה ה- 19, למיניות לא היה תפקיד מיוחד, בני הזוג הסתגלו על בסיס האופי. במאה ה- 20, האופי התחלף בהעדפות ומאפיינים פסיכולוגיים. והיום למיניות יש תפקיד הכרחי בשוק הנישואים. האינטרנט הוא המרכיב של תשתיות האהבה של המאה ה-21. אתרי היכרויות רבים מאפשרים למצוא בני זוג ללילה אחד, למערכת יחסים ארוכת טווח או אפילו לנישואים. זאת דוגמה לניהול ולמזעור הסיכונים על בסיס סבירות מדעית וטכנית. תחת לחץ הכוחות של הקפיטליזם המתפתח, האהבה הופכת להיות אחת הצורות של הפעילות הכלכלית, שמטרתה היא למקסם את התועלת.

התייחסותי: רק המשבר בשילוב עם החינוך האינטגרלי יכול לעשות שינוי, שהתוצאה שלו תהיה חיפוש בני זוג בהתאם למטרת חיים משותפת.

ידיעות קודמות בנושא:
נישואים: ציפיות ומציאות
נישואים מזיקים לבריאות
על הרס המשפחה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/5ieLO

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest