קטטה נצחית?

בעל הסולם, מאמר "השלום בעולם":

"והנך רואה, איך המדות שבנו מנגחות ונלחמות זו בזו, ולא רק בין כתות לכתות, אלא בכל אדם יחיד, נמצאות ד' המדות שולטות בו בבת אחת, או בזה אחר זה, ונלחמות בקרבו, עד שאין מקום לשכל הישר לסדר אותם, ולהביאם לידי הסכמה מוחלטת אחת."

למרות כל המאמצים, העולם שלנו תמיד יהיה בקטטה. אנחנו אף פעם לא נגיע לרוגע ואיזון. בעולם הגלובלי כבר לא ניתן להבחין אילו מידות שולטות על האחרות. כולם נכללים בכולם, ולכן בסופו של דבר, אין לנו שום תקווה לשלמות והרמוניה כוללים.

עם הזמן אנחנו נבין, נרגיש, "נטעם" את המידות "שלום", "חסד", "צדק" ו"אמת". אז אנחנו נוכל לערוך מחקרים מדעיים אמיתיים ולהבין, אילו מידות מבוטאות במדינות ובחברות עם מנטאליות שונה, עם גישות שונות לחיים ולדתות, עם היסטוריה שונה, כולל ההיסטוריה של היחסים הבין-חברתיים והבינלאומיים. כי דווקא על ידי השליטה של מידות אלו על אחרות, העמים והציביליזציות נמצאים היום בקשר הדדי לא נכון. ככלל, אין לנו שום סיכוי למצב מתוקן, לא בחברות עצמן ולא ביניהן.

רק אם נחקור את מהות הדברים על ידי מחקר מקיף, אנחנו נבין את תהליך ההתפתחות ונבין איך לשלב את ארבעת המידות העיקריות בכזאת צורה, כדי שבשיתוף פעולה הדדי הם יעזרו להביא את האדם, את החברה ואת העולם כולו ל"הכרת הרע", כלומר להבנת הסיבה לכל הכישלונות. ורק אז תהיה לעולם אפשרות להגיע לריפוי.

מתוך שיעור על המאמר "השלום בעולם", 28.07.2013

ידיעות קודמות בנושא:
היזהרו מסוחרי האמת
סוף עידן התחליפים
החלפת האמת במיני תחליפים

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/XCDDg

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest