דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / קורבנות האגואיזם

קורבנות האגואיזם

השורשים הרוחניים שמשתלשלים לעולם שלנו מתהפכים בו לצורה ההפוכה. האגואיזם של העולם שלנו מקיים את הציווי העליון של האהבה לפי הבנתו. כלומר, הולך להרוג. אז תחליט מה אתה רוצה: להישאר בענפים הגשמיים האלה או לעלות לשורש הרוחני.

אם אתה רוצה לעלות, תעבוד בקבוצה ותשתתף במשחק של אהבת אחים בין כולם. ואז תגלה שאינך מסוגל לאהבה כזאת וכל זה שקר, ותדרוש תיקון. ומלמעלה יבוא הכוח שיביא לך את הקשר עם האחרים ואת האהבה.

הקשר הזה אינו קיים במישור העולם שלנו, אלא רק במדרגה העליונה. תסתכלו על הנשמות ולא על הגופים! נניח שיש לפניי מסך מחשב שעליו אני יכול לראות פעולות גשמיות או רוחניות. אם אני מסתכל בעיניים הרוחניות אני רואה אהבה, ואם בעיניים הגשמיות, אני רואה רצח.

אך אם מישהו תוקף אותי ורוצה להרוג אותי, אין זה אומר שהוא עושה את זה באהבה. הרי הוא פועל מתוך האגו שלו. ולכן כתוב שאם מישהו בא להרוג אותך, עליך להקדים ולהרוג אותו. בכך אתה מתקן אותו. הרי הוא זה שבא להרוג אותך, משמע שהאגו שלו גדול יותר מהאגו שלך. לכן אתה מבצע תיקון בכך שאתה הורג אותו, כי אתה פועל באגו קטן יותר מהאגו של מי שתקף אותך.

הכול כאן מאוד הגיוני ולא מבוסס על אמונה עיוורת. הרי לא רציתי להרוג אותו, הוא זה שבא להרוג אותי. אם כך, ברור כשמש שהתיקון יהיה להרוג את האגו הגדול יותר במקום האגו הקטן יותר. זוהי חובתך, הציווי העליון: "הבא להורגך, השכם להורגו".

לא קיים דבר מלבד התיקונים. או שהם מתרחשים בדרגות הדומם, הצומח והחי, בצורה בלתי מודעת ובלתי מובנת לנו, או שאלה תיקונים אמיתיים בעבודה בקבוצה בדרגת האדם.

בכל מקרי הרצח בעולם שלנו אשם האגואיזם שלנו שדורש קורבנות כאלה לשם תיקונו. אך אם נרצה, נוכל להעביר את התיקון הזה לדרגה הרוחנית! נוכל להעלות את כל הפעולות הללו לדרגה עליונה יותר ואז לא נראה ולא נרגיש בעולם שום רע.

אך זה רק בתנאי שנעלה את כל הרצון האגואיסטי שלנו, שמבצע את כל מעשי הרשע הללו, לדרגה עליונה יותר, שבה כל המעשים שלו יהיו טובים, הפוכים מאלה שאנחנו רואים היום. האנשים פתאום יתחילו להתאחד, לחבק זה את זה, להרגיש קרובים.

מתוך שיעור על מאמרו של בעל הסולם "מהותה של חכמת הקבלה", 09.02.2011

ידיעות קודמות בנושא:
כיצד הופכים את השנאה לאהבה
אנחנו בעצמנו הורסים לעצמנו את החיים…

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/fY1ho

One comment

  1. שולמית אילת

    בס"ד לכ" כולנו ולךמורי ורבי המאיר עלינו.הרגשתי את גודל הרצון שלך לצייר את התמונה הנמצאת בך, עדיין לא נמצאים בהשגה תואמת לאור שמאיר עליך,לכן,לא ציור ולא תמונה יתארו את גודל המסימה רק הגשר והרגש ללב השבור המחפש מוצה ימצה את התשובה לשורש ולענף שיביא את הבאור מבאר התבונה העליונה שתעטוף אותנו בחיבוק-יה,באהבה ותשים את התיאור ואת התאור-יה במילה הנכונה בתוך הלב והנשמה העליונה.ומליבי בבקשה תקן אותנו באורך הזך והטהור המחזיר למוטב את כולנו כך שנשיר ונשמח כי זו מצווה להיות בשמחה תמיד. וכאשר נכנס חודש אדר מרבים בשמחה עד לפורים הקרוב נגיע בע"ה לתיקון הכללי שלכולנו.אמן כו יהי רצון. יחד נצליח,שולמית אילת קבוצת-אונו

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest