דף הבית / חינוך, ילדים / קבלה בעד חינוך נפרד

קבלה בעד חינוך נפרד

laitman_2009-02_3475_70.jpg

שאלה: האם אתה בעד חינוך נפרד (בנים לחוד ובנות לחוד). מה אומרת חכמת הקבלה בנושא הזה?

תשובתי: חכמת הקבלה מייעצת על חינוך נפרד החל מגיל 2-3. כך גם המדע היום סובר שכך היא הדרך הנכונה. תראה לֵמה מגיעים סוף כל סוף המדענים:

מתוך ה-Die Welt, גרסת אינטרנט של עיתון גרמני מפורסם, אומר וולפגן ברגמן – סופר, מדען, מחנך ומטפל משפחתי: "הבנים של היום – מפונקים ונשיים". גברים קטנים רוצים להרעיש, להרביץ, לקבוע, ויחד עם זאת להיות נאהבים. אבל לדברים אלו אין מקום בעולם הנשי הפדגוגי. היום עוטפים את הבנים בצמר גפן של הבנה נשית, מאזנים אותם בכוח ומפנקים. העולם הפך עבור הבנים צפוף יתר על המידה. יותר מידי מווסט, קצוב ומשעמם. מה שהם יודעים לעשות הכי טוב, לא נדרש בגן ילדים ובבית הספר. בעולם החינוך כולם כאילו עשו אגודה אחת לגמול אותם מהתכונות הגבריות שלהם. זה הפך את הבנים לחסרי מנוחה, מפוזרים, רבים מהם נעשים חולי נפש, היפראקטיביים עם נטייה חמורה לדיכאון.

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/w76JC

2 comments

  1. כיצד נוכל להפריד בנים מבנות? ממילא העירבוב קיים בתוכינו ובשל כך אנו יכולים להבין הצד שכנגד ולחבור אליו, הלא כן?

  2. רותי ברוך אל

    מאןד חשוב חינוך כמו שאומר הרב לייטמן , מצד אחד לימוד ומהצד השני ערכים , אני בעד חינוך בבתי ספר נפרדים לךבנים ולבנות אם רוצים לבנות חברה בריאה נכונה בעלת כוחות נפש וחושים נכונים. כמובן יש לציין בפני נשים שלא היופי הוא החשוב אלא להעצים את הכוח הפפנימי וכן לגבי גברים להעצים את הכח לבנות וליצור ולחדש בעולם דברים לתועלת הפרט והכלל.

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest