דף הבית / חינוך, ילדים / קבוצה מאוחדת

קבוצה מאוחדת

laitman_2010-10-04_zohar_us.jpg

שאלה: הדינאמיקה הקבוצתית עוברת כמה שלבים. השלב ההכרחי הראשון, הוא השלב של הביטחון. לפני שהאדם נפתח הוא צריך להרגיש שהוא נמצא במרחב מוגן, במקום שלא ידחו ולא ישפילו אותו.

תשובתי: יתרה מכך, במרחב הזה צריכה להיות תכונה שנקראת "ערבות הדדית".

להשׂגת המטרה אנחנו זקוקים לתמיכה של כל האחרים, כמו למשל בכדורגל בקבוצה מתקיפה טובה, או בצבא, כאשר הולכים לפעולת סיור, וכל אחד בטוח שהאחרים יתמכו בו. אתה פורץ קדימה מפני שעבורך כבר נעלמת הרגשת ה"אני", וקיימת ההרגשה של "אנחנו", והיא עד כדי כך חזקה, שבכלל לא אכפת לך לחיות או למות, העיקר ליישׂם את הרעיון המשותף.

כאשר בני האדם מאוחדים ברעיון משותף, הם מאבדים את האינטרסים האישיים, והאינטרס הכללי מתחיל להשפיע עליהם בצורה כזאת, שכבר לא משנה להם מבחינה אישית, באיזה אופן הוא יושׂג למען ביצוע המטרה המשותפת, הרעיון המשותף.

אם אנחנו משׂיגים מצב כזה באיחוד החברה, אז האדם מתעלה דווקא למדרגה שנקראת "אדם".

כלומר, דרושה לנו המטרה שתמיד צריכה לעמוד לנגד עינינו. היא צריכה להיות עבורנו!, לא עבור האדם שאיתו אנחנו עובדים ולא עבור הקבוצה, אלא עבורנו. מפני שאם לא נשתוקק אל המטרה, אז הטבע, בצורה כואבת, דרך ייסורים רבים, ידחוף אותנו אל אותה המטרה על ידי הכוחות המאלצים שלו. בכל מקרה, במצב הסופי, אנחנו נצטרך להשׂיג צורה כזאת של יחסים בינינו, כזה איחוד.

מתוך שיחה מס' 8 על החינוך האינטגרלי, 15.12.2011

ידיעות קודמות בנושא:
כוח הקסם של האיחוד
השפיץ
לא סתם ביחד, אלא לגמרי כמו אחד

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/fvZCH

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest