קבוצה לדוגמא

laitman_2009-06_1300_70.jpg

שאלה: למה בתהליך התיקון ישנם אנשים שמשתוקקים בצורה אקטיבית לרוחניות, וכל רצונם הוא ללמוד ולבצע את שיטת התיקון, וישנם אנשים שמצטרפים לתהליך הזה רק באופן פסיבי ועוזרים רק במעט?

תשובתי: קיימת חלוקה שאינה חד משמעית, מאחר וישנם אנשים המשתוקקים לרוחניות ברמות שונות. אנחנו יודעים שגם בעולם שלנו ישנם פועלים פשוטים, וישנם אנשים הרוצים מעט יותר, בסופו של דבר כל אחד תופס איזושהי עמדה משלו, משיג ממנה סיפוק ואינו רוצה לקבל אחריות גדולה יותר. למעשה כל זה נקבע על ידי הרצון. לכן כל האנושות בנויה לפי פירמידה, גם החלק שמשתוקק לרוחניות, מתעורר בתורו – לפי הרצון.

כל אחד מוצא את מקומו, בהתאם לרצון שלו, לעבודתו, למאמצים וההשתוקקות הפנימית שלו – הכול נקבע על ידי שורש נשמתו, שאותו הוא צריך ליישם. אין נשמה גבוהה יותר מנשמתו של משה – המנהיג הרוחני שהוציא את כל עם ישראל מגלות לגאולה, ובכך עשה תיקון גדול בנשמות. אך התיקון הזה היה רק בחלק מהנשמות, עכשיו אנחנו מצפים למשיח שיבצע את התיקון הכללי של העולם. המשיח אינו בן אדם, אלא אור שימשוך (יוציא) את כולנו מהגלות.

ישנה אפשרות שיהיה אדם שיהיה מנהיג רוחני, כי הרי בני האדם מסוגלים לתפוס את שיטת התיקון דווקא כך, לראות דוגמא ממנהיג. וישנה אפשרות שזה לא יהיה אדם אחד אלא קבוצה, קבוצה שמיישׂמת את ההנהגה הרוחנית של העולם, היא מהווה דוגמא לאנשים: כיצד ניתן לעבוד יחד על ידי ויתור על האגואיזם שלהם. הקבוצה הזאת תוכל להסביר לכולם את מטרת הבריאה, את דרישות הבורא, להראות אהבה והשפעה, איחוד רוחני, סנהדרין, הנהגה רוחנית.

מתוך שיעור על ההקדמה לספר הזוהר, 10.03.2010

רשומות קודמות בנושא:
העיקר, לברר את הייעוד שלך

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/DS5vk

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest