דף הבית / אקטואליה / צ'רנוביל פורחת 

צ'רנוביל פורחת 

הערה: חלפו שלושים שנה מאז הפיצוץ בכור האטומי בצ'רנוביל. לאחרונה, החליטו מדענים לבדוק מה קורה באזור הכור באמצעות 42 מצלמות שהתקינו. הם גילו שבשלושים השנים האחרונות, כמות בעלי החיים באזור גדלה בכמותה, הופיעו בעלי חיים שנעלמו מהאזור לפני כמאה שנה, ואפילו בעלי חיים שנכחדו כליל כמו חולדת הבר, דוב חום, סוס מגזע פרז'בלסקי, ביזונים ושועלים. פרופסור ג'ם סמית, מאוניברסיטת פורטסמוט התייחס לממצאים, "אנחנו לא טוענים שקרינה זה דבר טוב, אלא שהעדר השפעה אנושית אִפשרה לאוכלוסיית בעלי החיים לגדול".

תגובתי: המזיק העיקרי של הטבע, שיותר גרוע מפצצה גרעינית, הוא האדם. ללא התערבותו של האדם, האיזון האקולוגי משתקם, אפילו אם כביכול הכול כבר נעלם לחלוטין. בטבע שום דבר לא נעלם לתמיד. נדמה לנו שחיות אחדות טורפות אחרות והן כביכול נכחדות, אלא שאם המערכת האקולוגית צריכה שיהיו בה סוגים מסוימים של חיות, הן תהיינה. אם החיות נעלמות, זה מפני שהאדם, על ידי היחס שלו, מטביע כזה חותם על הטבע. כאשר האדם איננו, הטבע פורח.

שאלה: מה עלינו לעשות כדי שהטבע יפרח יחד איתנו ואנחנו נתקיים בתוכו?

תשובתי: לשם כך עלינו לתקן את עצמנו, כי השמדנו את האדם שבנו ולכן אנו משמידים את העתיד והופכים את האדמה לא ראויה לקיום. כל הטבע נברא למען האדם, כדי שהוא בהיותו קיים בעולם הזה, למעשה כמו חיה, יעלה לדרגת הקיום הבאה של התפתחותו, יגדיל את החושים שלו וירחיב את הגבולות שלהם ודרך העולם הזה ירגיש את העולם העליון. העולם שלנו פשוט ייסוג לצדדים בפניו והוא כמו בסרט יראה שמאחוריו קיים מימד אחר. זה באמת כך. אני מציע לכם להתקרב ולהיכנס למציאות החדשה הזאת, שקיימת ומוכנה לכל אחד ולכולם יחד.

מתוך תוכנית הטלוויזיה "חדשות עם מיכאל לייטמן", 8.1.2016

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/YIr4Y

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest