"צעדי המשיח"

שאלה: אומרים שהאר"י היה משיח בן יוסף. מה זה אומר?

תשובתי: כוח התיקון "משיח בן יוסף" מבצע את ההכנה לפני "ביאת" (גילוי) כוח התיקון, "משיח בן דוד". הרי יוסף מסמל את ספירת היסוד, ודוד את ספירת המלכות. היסוד מכין את השפעתו על המלכות, כדי לתקנה.

המשיח אינו בן אדם. הוא לא היה האר"י עצמו, לא הגוף הפיזי שלו, אלא הלימוד שלו, השיטה שלו, הכוח שלו. זוהי נשמה שפעלה במערכת הכללית של הנשמות כדי לפלס את הדרך לאור ולהאיר בעזרתו את כל הנשמות.

היא עומדת בדרכו של האור ממעלה למטה ומחברת את הנשמות העליונות המתוקנות של המקובלים הקודמים עם אותן הנשמות שעדיין לא תוקנו. היא מקבלת לתוכה את האור בהתלבשותו העליונה ומלבישה אותו בהתאם לנשמות שלנו. היא מסדרת את האור לפי המדרגות ומקרבת אותו לנשמות שלנו.

ולכן, החל מהאר"י, הנשמות התחילו את התיקון ההמוני, כמו בימיו של הבעל שם טוב, עם הופעת החסידות. וכך האנושות החלה להתקדם רוחנית. אם לא האר"י עם השיטה שלו, לא היה את הבעל שם טוב עם תנועת החסידות (קבוצות מקובלים רבות שקמו בעם). וללא הבעל שם טוב, לא היה את בעל הסולם, וללא בעל הסולם, לא היה את כולנו, כל אלה שלומדים היום את חכמת הקבלה.

השלבים האלה נקראים "צעדי המשיח". זוהי התפתחות השיטה ויישום התיקון עד לשלב הסופי שלו. ואנחנו הראשונים שמיישמים את השלב הסופי של התיקון, מפני שאנחנו משתמשים בכוח של "משיח בן יוסף" כדי לגלות את הכוח של "משיח בן דוד" ולתקן את המלכות עצמה, האוסף הכללי של כל הנשמות, על ידי המסך הכללי המשותף.

שאלה: האם יופיע בעולם שלנו אדם בעל נשמה מיוחדת, שיעביר לנו את שיטת התיקון, וייקרא משיח בן דוד?

תשובתי: יכול להיות. משיח בן דוד הוא הרצון הכללי שלנו, שבסופו של דבר יבצע את הפעולה הזאת, ולא אישיות מיוחדת. לא מעניינים אותנו בני האדם שחיו בעולם הזה: לא האר"י, לא בעל הסולם ואפילו לא הרשב"י. חשובה לנו ההשפעה שלהם במערכת הנשמות. מדובר על הנשמה שמגלה לנו את אור התיקון.

ואנחנו פועלים באופן זהה: אנחנו יוצרים ביחד את מערכת הנשמות, כדי למשוך את האור מלמעלה ולהעביר אותו לכל הנשמות הלא-מתוקנות. אנחנו מבצעים את הפעולה שכבר שייכת למלכות דוד.

מתוך שיעור על מאמרו של בעל הסולם "הקדמה לספר פנים מאירות ומסבירות", 22.02.2011

ידיעות קודמות בנושא:
היכן נמצאת "קבוצת אברהם" בימינו
האר"י פתח את שערי החכמה עבורנו
האר"י הקדוש

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/MsZiB

2 comments

  1. אמרתה לא םעם שתאוה קינא ואהבה מוציאה אדם מידעתו ,וכל שיטת התיקון היא אהבה ?לא !

  2. נו, זה בדיוק מה שעושה הרב,מושך את האור מלמעלה ומעביר אותו לכל הנשמות הלא מתוקנות.
    הרב לייטמן מעביר לנו ולכל האנושות את שיטת התיקון!
    משיח = מושך.

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest