דף הבית / כלכלה / כסף / צניחה חופשית…לתהום

צניחה חופשית…לתהום

photo_rav_gh70_155.gif

מתוך ידיעה שפורסמה בעיתון האוסטרי "KURIER" (ב-27.12.2008): היקף הקניות לחג המולד בארה"ב צנח ב 8%. בתעשייה היפנית נרשמה צניחה של 16%. הכלכלנים מכנים תופעה זו "צניחה חופשית".

בהרבה ממדינות אירופה מנהיגים כלכליים ניסו תחילה לטשטש את המצב, אבל הגיע הרגע להניח את הקלפים על השולחן: העולם נכנס למשבר כלכלי, שכמותו ידענו רק לאחר מלחמות. למצב של חיסול מוחלט של רכוש ומקומות עבודה.

הקפיטאליזם חסר הרסן של שנות ה-80, שהונהג על ידי רונאלד ריגן ומרגרט טאצ'ר, השמיד את עצמו. אנו נדרשים לשינוי מוחלט של התנהגות סוציאלית וכלכלית. הכלכלה חייבת לספק לאנשים את ההכרחיות בלבד. היא חייבת להפסיק להיות מטרה בפני עצמה.

photo_rav_gh70_096.jpgהתייחסותי: משבר זה או משברים אחרים שיבואו יטהרו אותנו, אבל זה תלוי בנו, עד-כמה יהיה בהם צורך.

במדינות אחדות ייעלמו מהמדפים מאות סוגים של מותגים ושל מוצרים זהים, שיוצרו כי מישהו לא רצה סתם לקבל שכר, אלא להרוויח ולצבור הון על חשבון מדינות אחרות. לכן מה שחיוני יתגלה.

בעולם היחיד והגלובלי, הכול חייב להתנהל באופן שונה: כל אוצרות הטבע יהיו משותפים ושייכים לכולם. כל התוצרת תחולק על ידי ממשלה עולמית אחת בין כל המדינות לפי הצרכים, כמו במשפחה אחת.

כל עוד לא ננהיג את השיטה הזו על עצמנו, נהיה מנוגדים לשיטה האינטגראלית של הטבע, שבה אנו קיימים בינתיים רק כחלק ה"סרטני" שבה. לכן הצניחה החופשית שלנו היא אכן צניחה לא שגרתית ומתמשכת, אך אם יפתח מעלינו המצנח הגואל של חוכמת הקבלה – נינצל.

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/HPmYS

One comment

  1. רינת חיימוב, ק. וירטואלית

    אבל מצד שני ארה"ב תשרוף עכשיו פחות נפט, זה אמור להיות חיובי לא?

    למה באחת מהרצאות הבוקר שלך ציינת את צמצום שריפת הנפט כגורם שלילי?

    הרי עד עתה אמרת שאחת הסיבות לשטפונות, הפשרת השלגים ברוסיה וכו', זה כתוצאה משריפת נפט מצד האמריקאים….שציינת זאת כדבר שלילי !

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest