צ'אק!

שאלה: מאותו הזמן שהחלה ההכנה לחג הפסח מורגשת הכבדת לב חזקה מאוד, מאבק פנימי. למה כל כך קשה לי?

תשובתי: מוסיפים לך קשיים, הפרעות, ואתה צריך להתגבר עליהן ואינך יכול. מה הסיבה לכישלונות?

שאלה: אם אני נלחם במצב הזה, אז אני מרגיש איך שאני שוקע עוד יותר בשליטת האגו.

תשובתי: אז בשביל מה אתה נלחם עם ההפרעות החיצוניות, כמו דון קישוט עם טחנות הרוח? אתה בכלל לא פועל באותו המקום שצריך. את כל הכוחות שלך צריך לרכז רק לחיבור עם החברים. אם גם בזה יש לך הפרעות, זה סימן שאתה פועל לבד.

אבל אם אתה פועל יחד עם החברים, אז ביניכם צריכה להיות ערבות שמאפשרת לכם להתעלות יחד מעל לבעיה המשותפת הכללית שלכם.

עכשיו אנחנו עם כל הקבוצה נמצאים בתקופה כזאת מיוחדת לפני חג הפסח, שהשורש הרוחני שלו זה יציאה ממצרים שירד עד לדרגה הגשמית והוטבע שם. ואנחנו שייכים גם למדרגה הגשמית הזאת, וגם במשהו כבר שייכים לשורש הרוחני שלה, מפני שמשתוקקים לצאת מהעבדות האגואיסטית הזאת.

אנחנו עדיין לא יודעים בדיוק האם זה אותו פרעה, האם זו אותה מצרים, אבל כבר נגענו בה מעט. אנחנו כבר שייכים ל"בנים" ולכן מקבלים הכבדת הלב מפרעה שמעליו צריכים להתעלות לחיבור בינינו. העלייה נקראת חיבור יתר.

אם אנחנו מתאמצים ומתלכדים יותר ויותר חזק, אז אנחנו נוכל להגיע לזה. התחנה הבאה שלנו צריכה להיות התגלמות בפועל של "כאיש אחד בלב אחד", וזה כבר מעמד הר סיני. ואנחנו יכולים לבצע עכשיו את הקפיצה הזאת. הבעיה שלנו היא רק בזה, שאנחנו לא מאתרים בצורה נכונה את המקום למאמץ, לא רואים שהוא נמצא בינינו.

המקום ביני לבין החבר זה החיסרון המשותף שלנו, השתוקקות משותפת לגילוי הבורא. אנחנו מולידים, בונים ומייצבים את הבורא, את כוח ההשפעה והאהבה בתוך החיבור בינינו, בחיבור של הרצונות וההשתוקקויות שלנו. הבורא לא קיים בלעדינו. אנחנו צריכים לשחזר ולייצב את הכלי השבור, לרצות שהוא יתחבר.

כאשר אנחנו מסיימים את המידה מלאה של המאמצים האלה בכמות ובאיכות, פתאום מגיע "צ'אק!" וכל החלקים מתחברים בצורה נכונה בכלי השלם שבו מתגלה הבורא.

אבל עד לרגע אחרון אנחנו משתדלים לחבר אותו ושום דבר לא יוצא, עד שלא יגיע הרגע האחרון הזה והכול יסתדר במקומו, בכך שיקנה לרצון שלנו צורת השפעה, ואז בתוכו מתגלה האור.

מתוך שיעור על מאמרו של הרב"ש, 11.04.2014

ידיעות קודמות בנושא:
כמה זמן יימשכו 400 שנות הגלות שלך?
מ"ט שערים בדרך לגאולה
"פליפ-פלופ"

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/wlzAN

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest