דף הבית / המשבר ופתרונו / פעם בקפריסין

פעם בקפריסין

הערה: עובד במשרד ממשלתי בקפריסין, מריאוס דרואושיטוס כתב מכתב לנשיא המדינה שבו הביע את אי שביעות רצונו ממשכורתו הגבוהה עבור חוסר המעש שלו בפועל. הוא כתב: "אני יושב, לא עושה כלום ומקבל 5000 יורו. עדיף שהייתי יושב בבית ולא עושה כלום ואז אף אחד לא היה משלם עבור המשרד, החשמל והגז".

תשובתי: ככל הנראה הוא רוצה להיות ראש הממשלה.

שאלה: כלומר אינך מאמין למצפון שלו?

תשובתי: זה מזכיר לי איך האדם גונב ומסמיק. יש כאן מניעים סמויים. אם זה היה נובע מתוך קריאת המצפון, אז היה עליו לפנות בשקט ובצורה יפה לכתוב תזכיר: "תצמצם לי את המשכורת בחצי". העניין הוא שאיננו מבינים עד הסוף את ההתפתחות האגואיסטית. האגו לא מתפתח מבחינה כמותית, בכך שהוא רק גדל, אלא גם מבחינה איכותית הוא הופך להיות גבוה יותר, הוא מתפתח לכיוון השתכללות, רוכש צורות חדשות, עדינות ומתוחכמות יותר. לכן, הוא כבר לא יכול להיות מסופק מכסף. בני אדם כבר לא שואפים לכבוד, תהילה ושלטון. כל זה מפסיק למלא אותם.

שאלה: לאן זה יוביל?

תשובתי: זה יוביל לכך שבני האדם לא ירצו מבחר גדול כל כך של מזון, מין, לא ירצו להקים משפחה, להוליד ילדים. פשוט נעלם הרצון ואין לאדם מה לעשות בעניין, לאחר מכן מופיעים דיכאונות, שימוש בתרופות נגד דיכאון, שימוש בסמים, התאבדויות. השאלה במה להתמלא?

שאלה: אם הסקאלה הקודמת של הערכים האגואיסטיים תיעלם, מה תהיה התוצאה?

תשובתי: כולנו נגיע לזעקה אוניברסלית אחת גדולה, כמו זאב שמיילל לעבר הירח, כך גם בני האדם ייצאו ויתחילו ליילל כלפי מעלה, לזעוק לכיוון הבורא: "בשביל מה בראת אותנו, לשם מה, למה?! מה אתה רוצה מאיתנו?!", שתהיה כזאת יללה גדולה על פני כל כדור הארץ לעבר מקור הקיום שלנו, אפילו שלא במודע. מצב זה יביא אותנו להחלטה שאנו חייבים למצוא את משמעות החיים. לא יכול להיות שבטבע שנברא בכזאת שלמות, לא יהיו קיימים התחלה וסוף ושלא תהיה קיימת בו מטרה. אנחנו פשוט לא רואים אותה.

מה שאנחנו רואים היום מצביע על כך שאם מופיע בנו רצון, זה אומר שמקור המילוי שלו שניסתר מאיתנו, מאיר לנו ומעורר בנו את הרצון הזה. כלומר אנחנו יכולים להשיג את המילוי, הטבע לא בורא שום דבר סתם כך. מופיע מצב של חוסר שביעות רצון, אגואיסטי נטו, והוא מכוון אותנו לחיפוש אחר הכוח העליון, המקור העליון.

מתוך תוכנית הטלוויזיה "חדשות עם מיכאל לייטמן" –  4.3.2016

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/e1wy8

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest