דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / פילוסופיית החיים

פילוסופיית החיים

דעה: (א.יורייב, דוקטור למדעים פוליטיים): פילוסופית החיים של היום היא תענוגים פיזיולוגיים והנאות כמטרת החיים. סמים, אלכוהול, מין, כל החושים הגופניים האפשריים הופכים לסטיות, מסדיזם עד לקניבליות.

פילוסופיה מסוג זה מתפשטת גם לתהליכים חברתיים, כולל הפוליטיקה שבה סחטנות, איומים, אלימות, רצח תמורת תשלום הופכים לאמצעי דו-שיח מדיני. המציאות הפוליטית ה"מלוכלכת" דוחה את החברה.

לפני זה הפוליטיקה לא הרשתה לעצמה דבר מסוג זה. היום היא כבר לא מקבלת הנאה מהשילובים וצירופים מתמטיים ולוגיים רבי שלבים. לעתים קרובות רוצח שכיר במקום פוליטיקאי פותר את בעיית החברה.

מערכת השלטון בעולם הופכת לפחות יעילה, מכיוון שהיא יורדת לצרכים הפיזיולוגיים של האדם. השלטון מצמצם בצורה חדה את מגוון האמצעים לניהול, ומאבד את המרכיב החברתי שלו. דווקא מסיבה זו לעתים יותר קרובות מזכירים את "ההסדר העולמי החדש" שאמור לעבור את הגבול של הלא נודע. המציאות החדשה לא ניתנת להבנה בעזרת המנגנון המדעי הנוכחי.

התייחסותי: המציאות מקרבת אותנו בהדרגה להכרה בכך שהחדש יתבטא בנו בהרגשות שונות ובהערכות אחרות, במימד שונה, גם הרגשות (ליבא) וגם המודעות (מוחא) ישתנו בתוכנו. מתוך מה שאנו מרגישים תופיע רשת עבה אך שקופה של הקשרים בין כולנו.

אנחנו נרגיש אותות המגיעים לכל אחד מאיתנו דרך הרשת הזאת. נכיר בכך שכולנו מנוהלים לגמרי. זה ישלול בנו את ה"עבר", הדאגות על העבר והכישלונות שלנו. הרגשה יותר ברורה של הרשת תיצור בנו את התמונה של המצב העתידי. נשתוקק להגיע אליו, אך באותו הזמן נרגיש מעין התנגדות. כמו בטנגו…

ידיעות קודמות בנושא:
סוף התפתחות האגו
נפרדים מהעולם הישן
עידן השובע

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/xlz5j

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest