דף הבית / אקטואליה / ישראל היום / עתיד התיירות

עתיד התיירות

הערה: בחודש אוקטובר ביקרו בישראל רק 290 אלף תיירים מחו"ל, ירידה משמעותית בהשוואה לשנים הקודמות. מדווחים גם, שגל הטרור עוצר לא רק את התיירות, אלא גם את התיירות הרפואית, שהייתה מפותחת מאוד בארץ.

תשובתי: אני סבור שהבעיה לא נובעת מסיבה ביטחונית. ישראל, בהשוואה לאזורים אחרים, היא המקום הבטוח ביותר. התיירות הרפואית בישראל הגיעה בעיקר מרוסיה ומאזורים דוברי רוסית והיום המצב הכלכלי שם הרבה יותר קשה. לעומת המצב במזרח אירופה, אצל תושבי מערב אירופה הרפואה מפותחת היטב ולכן מעטים באים לכאן. מעניין גם לראות, שבאים אלינו לטיפול רפואי תושבים ממדינות ערביות שכנות, מבלי לפרסם זאת, כולל קרובים של מנהיגי החמאס. הפוליטיקה והעסקים תמיד חשובים יותר. אך זאת אינה הסיבה המרכזית.

פשוט נעשה רע יותר בעולם. יותר בעיות, מחלות, עוני, צפיפות, הכול נעשה דחוס יותר וזה מורגש בכל דבר, בתרבות, ביצירות אומנות, באינטרנט שהופך ליותר ויותר שטחי.

העולם הולך ונעלם, אבל זה טבעי, מפני שאנחנו כבר צריכים לעבור לדרגה הבאה שלנו והיא לא קיימת, כי אנחנו עדיין לא הגענו אליה. מיצינו את עצמנו במדרגה הנוכחית, היא כמו התדלדלה עבורנו. לכן אם לא נשתנה, הבעיות והייסורים יחייבו אותנו להתחיל לשנות ולערוך מחדש את העולם שלנו ולהופכו לעולם מקושר יותר, עולם שבו אנחנו דומים לטבע, עולם שבו נרצה ליהנות מערכים נעלים יותר ולא עוד מתענוגים גשמיים רדודים.

ראיתי תיירים במערב אירופה ובכל העולם לפני עשרים, שלושים וארבעים שנה. אפילו עוד לפני עשר שנים אלה היו אנשים מלאי שמחת חיים שנסעו, טיילו באתרים מיוחדים. היום זה הסתיים, מיצה את עצמו והתיישן. לאנשים צעירים אין צורך בזה, הם רואים הכול דרך האינטרנט ולא מעניינים אותם ארמונות וקתדרלות. התיירות הזדקנה ואת הזוגות הצעירים היא כבר לא מעניינת. אם יש תיירים, הם בעיקר אנשים מבוגרים שמתים לאט לאט.

שאלה: לְמה תיהפך התיירות?

תשובתי: היא תעלם. הדרישות של האנשים משתנות, ואם הן משתנות, זה אומר שכבר אין טעם בעבר. אתה יכול לתת להם כסף, אבל הם לא יתחילו לבזבז אותו על נסיעות. לכן כל המלונות המפוארים, אתרי התיירות, המטוסים, כל מה שקשור לתיירות, יעלם בהדרגה. אפשר בשקט לסגור את משרד התיירות.

שאלה: מה לגבי טיולים ומסעות לעולמות רוחניים?

תשובתי: לזה יהיה ביקוש! תפנו למדריכי התיירות שלנו, אנחנו מארגנים כאלה טיולים ומסעות.

מתוך תוכנית הטלוויזיה "החדשות עם מיכאל לייטמן", 29.12.2015

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/TD1OE

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest