דף הבית / משבר עולמי / עתיד העולם תלוי בחיבור בינינו

עתיד העולם תלוי בחיבור בינינו

laitman_2009-05-28_0059_70.jpg

שאלה: מהי המהות של השיטה שאתה רוצה להעביר לעולם כולו?

תשובה: השיטה היא כיצד נכון לארגן את כל האנושות. כרגע האנושות שבורה ויש בה צורך להתחבר, אך אין לה שיטה שדרכה אפשר להגיע לחיבור.

כולם מבינים שהאגו שלנו הורס אותנו ואין לנו לאן להתקדם הלאה, לא נשארו לנו כבר שום שיטות. כתוצאה מההיסטוריה שלנו, מכל הדרך שעברנו, הבנו שאין מה לעשות עם הטבע שלנו. כל המחקרים מוכיחים, שאנחנו אגואיסטים מוחלטים, וכל אחד חושב רק על עצמו. בצורה כזאת אין באפשרותנו להתקדם. האגו גדל כל הזמן, אך אנחנו חיים בעולם שבו כולם צריכים להתחבר, הטבע לוחץ עלינו.

אין לנו שום יכולת לאזן את שני הכוחות האלה, המנוגדים זה לזה: האגו שלנו המרחיק בינינו, וכוח הטבע הלוחץ עלינו וכולא אותנו ביחד כמו בבית סוהר. אנחנו נמצאים כביכול בחדר אחד, אנשים ששונאים זה את זה. המצב הפך לבלתי נסבל ולא ברור מה לעשות הלאה?

האנושות מגלה את זה בהדרגה. ומהצד השני מתגלה חכמת הקבלה, השיטה שמציעה דרך לפתור את הקונפליקט ולהביא אותו לשלמות. זה אפשרי רק עם עזרה חיצונית, הכוח העליון שאינו נמצא במציאות שלנו.

זה נראה לא מציאותי, כי הכוח המתקן את המצב אינו נמצא בעולמנו, אך אנחנו יכולים לגלות אותו ולהשתמש בו, כמו כוחות אחרים בטבע שלא היו ידועים לנו אך השגנו אותם וכעת אנחנו משתמשים בהם!

מתוך השיעור על מאמרו של בעל הסולם "מתן תורה", 28.04.2010

רשומות קודמות בנושא:
כיצד לקבל אישור כניסה לעולם חדש?
דרך ארוכה לאיחוד
הכוח השלישי

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/OkdGs

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest