"עשב" חוקי

חוות דעת מאוניברסיטת טילבורג, הולנד (TILBURG UNIVERSITY, NETHERLANDS): מדיניות העישון של המריחואנה מחלקת את כל מדינות העולם לארבע קבוצות:

1. מדינות בהן העישון חוקי.

2. מדינות בהן העישון לא חוקי אך קיבל מעמד חוקי.

3. מדינות בהן העישון לא חוקי, אך בדרך כלל העונש לא נאכף.

4. מדינות בהן עישון מריחואנה הוצא מחוץ לחוק.

רק ארבע מדינות בעולם הסדירו את העישון של החשיש (cannabis) בצורה חוקית, והן: הולנד, מדינות וושינגטון וקולורדו שבארה"ב וצפון קוריאה. מספר מדינות אירופה, דרום אמריקה וקנדה נתנו מעמד חוקי לשימוש בקנאביס. האפשרות לקבל מריחואנה רק עם מרשם מהרופא מביא לצמיחה בשימוש בקנאביס.

שורת המחקרים מצביעה על כך שהשימוש בקנאביס בגיל צעיר מגדיל את הצורך ואת משך השימוש בו לאורך כל החיים. אנשים שגרים קרוב למקום מכירת המריחואנה, מתחילים להשתמש בו יותר מוקדם מאשר אלה שגרים רחוק. סגירה פתאומית של חנויות למכירת קנאביס עלולה להביא לכך שחלק מהמעשנים יפנו לשוק השחור בחיפוש אחר חשיש ויפגשו שם סוחרי סמים קשים.

התייחסותי: שיטת החינוך האינטגרלית (הקבלה) טוענת, שלכל אדם בעולם יש "רשימו" רוחני שהוא חייב לממשו, ו"יפה שעה אחת קודם", גם לטובת האדם וגם לטובת העולם. לכן, חייבים להסביר מהי מטרת הקיום של האדם ושל האנושות וכיצד אנחנו יכולים להגיע למטרה שנקבעה על ידי הטבע (הבורא) בדרך הטובה ביותר.

ידיעות קודמות בנושא:
בבריטניה יכולים לתת תוקף חוקי לקוקאין
הפרלמנט של אורוגוואי אמר כן למריחואנה!
מאבק בסמים: קריאות חדשות

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/av8SO

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest