ערבות ברשת

שאלה: מה מאפשר לכוח המחשבה להוציא את האדם מחוץ לטבע שלו? מדוע הפוטנציאל של המחשבה המשותפת חזק יותר מהטבע שלנו?

תשובה: אנחנו קיימים בטבע בדרגות הדומם, הצומח והחי – ולא יותר. הרצונות שלנו מופנים בדרך כלל לאוכל, מין, משפחה, כסף, כבוד, שליטה, וידע. זה הטבע שלנו.

מצד השני, מהסביבה אני מקבל כוח שקשור לרמה גבוהה יותר, רמה רוחנית. ואם בסביבה שלי שולטת המחשבה המשותפת, היא תשפיע עליי ב- 100% .

כיום תופעות מסוג זה כבר מתגלות: המחשבות משוטטות בעולם ועוברות מאדם לאדם כמו וירוסים. הן לא סתם "מרחפות באוויר", הן חלק מהרשת המקשרת שאותה אנחנו עוד לא מרגישים, על אף שהיא חובקת אותנו בקשרים חזקים.

מוקדם יותר, בשלבים הראשוניים של ההתפתחות, הקשר בינינו היה חלש, ועכשיו הוא מגלה את השפעתו יותר ויותר.

כתוצאה מכך, עכשיו אנחנו זקוקים לתקשורת אלקטרונית: טלפונים סלולריים, הודעות טקסט, אי- מיילים, שיחות ועידה בווידיאו, רשתות חברתיות … אנחנו עדיין לא חדרנו פנימה, עדיין לא מגיעים לרשת עצמה, אבל כבר מגיבים לאותות הקריאה שלה ונמשכים לתקשורת הדדית. זה השורש של טכנולוגיות התקשורת המודרניות.

אבל בקרוב אנחנו נעזוב אותן, כי אותה הרשת תוכיח לנו את חוסר התועלת שלהן. הרי, אין שום טעם בתקשורת חיצונית, בדיבורי סרק: "היי, מה נשמע…" הרצון שלנו גדל, הרשת הכללית המקשרת מתגלה יותר ויותר, ובשלב מסוים אנחנו נרצה תקשורת איכותית יותר. ואז האנשים יעזבו את מה שהם כל כך מכורים אליו היום. הם יתחילו להתקשר ביניהם רק בעת הצורך, ולהיפך, יוותרו על "הפטפטת האלקטרונית" בחיפוש אחרי ערוץ אחר, שנמצא מעל החלפת המילים הרגילה. הם ישתוקקו לקשר פנימי.

ובכן, אם אנחנו נשפיע זה על זה בצורה נכונה, אנחנו יכולים כבר היום להשתמש ברשת הקשר בינינו. הרי, הנשמות הן שבורות ביחס לעצמן, אך לא ב"מלכות דאין סוף". ואנחנו שואפים דווקא אליה. אז מה הבעיה? "מלכות" נסתרת מאיתנו על ידי "מסכים" רבים, אבל זה לא אומר שאנחנו לא נמצאים בה. ככל שאנחנו מעוררים את הרשת הכללית, כך אנחנו נוכל להפעיל אותה.

זה מה שאנחנו עושים דרך הערבות ההדדית. ולכן היא נחוצה לנו לתיקון. כאילו מציעים לנו, "האם אתם מוכנים להשתמש ברשת שמקשרת את כולנו למען ההשפעה בצורה ברורה, נכונה ומתאימה? באופן כללי, הגישה הזאת נקראת "ערבות".

כיום, האנשים קרובים להכרת הרשת הזאת כמו שלא היה בעבר. הם קרובים להשתתפות הפעילה והמודעת ברשת הזאת, שתאפשר להם להידמות לבורא. הרי, ה"בורא", זה הרשת המקיפה המלאה בקשר אין סופי. כך הבורא מתגלה לנו.

אם אני רוצה לגלות את הרשת הזאת מבעוד מועד, אני בעצמי "מעורר את השחר", משתדל להוסיף יגיעה ומרגיש אחריות יותר ויותר גדולה על העולם, על כל המציאות, כולל הבורא. ואם אני לא התכוננתי, לא שאפתי קדימה, אז הרשת שמתגלה "תופסת" אותי במפתיע. זה ההבדל בין "דרך תורה" ו"דרך ייסורים".

באופן כללי, כל הרשת הזאת, עם כל מיני סוגי הקשר, עם כל האורות, כל הפרטים של התפיסה, כל השלבים של הגילוי – נקראת "תורה". על ידי הערבות אנו מפעילים אותה, מעודדים לגילוי גדול קצת יותר, וזה משפיע על כל אחד.

מתוך השיעור על "מבוא לספר הזוהר," 12.03.2013

ידיעות קודמות בנושא:
כוח של מחשבה טובה פורץ לעולם
אינטרנט פנימי מלב אל לב
הגישה אל הרשת הפנימית היא לפי הרצון

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/GdGKX

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest