דף הבית / חינוך, ילדים / עצמיות ושותפות

עצמיות ושותפות

Laitman_2011-09_8779.jpg

הרצאה באוניברסיטת שאוליי:

שאלה: ליטא היא מדינה קטנה, שמונה רק כשלושה מיליון תושבים. אנחנו שומרים מאוד על המנטאליות שלנו, על השפה שלנו, על השורשים האתניים. לכן אנחנו מודאגים, האם לא נתמוסס אם ניכנס עם העולם לאינטגרליות?

תשובתי: אני מבין אותך מצוין. אני גרתי בליטא עוד באותן שנים, כאשר הורגש לחץ חזק מצד השכנה הגדולה שלכם, רוסיה. אני מבין את דאגתך כלפי העם שלך, כלפי המדינה, כלפי הזהות.

אבל, אנחנו מדברים על כך שלא צריך להרגיש את עצמך מבודד, נפרד, הפוך, שונא, מרוחק מהשכנים, אלא להיפך, להרגיש שותפות עם כולם. אנחנו מדברים על כך, שהאדם, הוא חלק של העולם הכללי וצריך בהתאם לכך לעבוד בו, כמו איבר קטן בגוף אחד יחיד.

איברים שונים בגוף, כמו הלב, הריאות, הכליות, הכבד, עובדים כל אחד בכיוון שלו, אך הם כולם כפופים לאותו חוק אחד מסוים, ולכן הגוף חי. מתרחשים בו המון תהליכים מנוגדים, אך בכל זאת הם מתואמים ביניהם על ידי פעולה משותפת אחת.

לכן, התנועה האינטגראלית קדימה שתחייב אותנו, את כל העולם, להפוך להיות גלובלי, אינה שוללת בשום פנים ואופן את העצמיות, לא של האדם, לא של המדינה, לא של העם, לא של האומה ולא של החברה. בשום אופן לא!

העצמיות נשמרת, כפי שנשמרת הייחודיות של תא או כל איבר בגוף, דווקא מפני שהם נמצאים בהרמוניה עם כל שאר הגוף, ולכן הגוף הזה מתקיים.

אז גם לכדור הארץ שלנו ישנה האפשרות להתקיים, ובו כל אומה, כל עם, כל מדינה, שיש להם תרבות ומנהגים משלהם וכולי.

לעיתים קרובות אני שומע, שלאנשים מופיע הפחד: "האם אני צריך לבטל את עצמי לגמרי? האם אני צריך באופן מוחלט למסור את עצמי לאחרים ולחברה?".

בשום פנים ואופן לא! ואותו הדבר גם ביחס למדינה או לעמים, אתם תשמרו על כל מה שיש לכם!

כאשר אתם עוסקים בשילוב, אז בפנים אתם יוצרים חברה נורמאלית ובריאה, ובחוץ מתקשרים בצורה הטובה עם כל השאר.

כמו הלב והריאות – הם שונים, אך עובדים בשיתוף ביניהם, כדי לתמוך בכל הגוף. כלומר, הכיוון האינטגרלי, האיחוד, אינו מביא לאיפוס, לביטול של העצמיות.

מתוך ההרצאה באוניברסיטת שאוליי, 22.03.2012

ידיעות קודמות בנושא:
שותפות וביטוי עצמי
על אישיות ושותפות
התגלות האינטגרליות של העולם

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/n24PT

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest