עסק נכון

שאלה: מה זה "עסק נכון" על פי חכמת הקבלה?

תשובתי: עסק (ביזנס) נכון, זה ייצור והוצאה של אמצעי הייצור ואמצעי הצריכה בכמות הדרושה כדי לספק לכל חבר בחברה רמת קיום רציונלית, נורמלית, ולא יותר מזה.

לדוגמה, כל בעל חיים צורך במזון רק את המועיל והמתאים ביותר לתפקודו הפיזיולוגי. פרה אף פעם לא תשתה שמפניה, וסוס לא יאכל קציצות בשר, הוא צריך שיבולת שועל והפרה צריכה דשא.

כך גם, לאדם דרוש אוכל נורמלי בריא, שלא עולה על רמת הצריכה הנדרשת. בזה הוא ימלא את הגוף שלו, וכל שאר הצרכים שלו ימולאו רק על ידי עלייה לדרגות הרוחניות הבאות.

שאלה: מה יהיה הרווח הנורמלי בעסק?

תשובתי: העסק צריך להיות בנוי רק כך, כדי לתת לאדם את המילוי הנורמלי למחייתו ולא רווח.

יחד עם זה, בינינו תיעשה עבודה גדולה לאספקה הדדית של ההכרחי ביותר. אבל העבודה הזאת כבר תיכלל בעלייה הרוחנית שלנו ותוערך כעבודה רוחנית.

או שהאנושות כולה תתחיל בהדרגה להיכלל בתוכה, בכך שמקדישה לה שעה או שעתיים ביום, או שקבוצות מסוימות של אנשים יעבדו בתחלופה בשיטה של משמרות: כמה מיליונים היום, כמה מיליונים מחר, וכן הלאה.

כלומר, עסק למען העסק עצמו ייסוג במהרה אל העבר. עכשיו חוגים עסקיים חושבים רק על איך להחליף סימנים כספיים קיימים לאחרים, כדי להחזיר את העולם לערך הריאלי של הכסף. אבל הערך בכל מקרה כבר איננו ואי אפשר לשנות כאן שום דבר.

העולם האינטגרלי צריך להיות כמו משפחה אחת, ובמשפחה הכול מחולק בהתאם לְמה שמגיע לכל אחד.

מתוך התוכנית "סיפורים קצרים", חלק 2, 23.10.2014

ידיעות קודמות בנושא:
עסק, זה הולדת האגו
העסקים על סף שינויים חדים
העסקים בעולם האינטגרלי

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/W346c

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest