דף הבית / אהבה / משפחה / ענייני משפחה

ענייני משפחה

שאלה: שורש תחתון, קירבה בין גבר ואישה, ושורש עליון, זו דבקות של נשמה עם הבורא. האם אפשר להרגיש את הדימוי של הדבקות דרך משפחה, דרך הקשר שבין גבר ואישה?

תשובתי: לא, להיפך, כשתשיג את הבורא ככל הנראה תוכל להשליך זאת על המשפחה, אבל זה מורכב מאוד. תוכל להתקדם לבורא אם יהיו ביניכם פעולות תואמות נכונות, אבל לחפש את הבורא ביניכם, זה קשה מאוד. אל תסתבכו בזה!

שאלה: אנחנו רואים שבעל ואישה הופכים עם הזמן להיות דומים זה לזה. האם הודות לאיחוד אנשים יהיו זהים בכל?

תשובתי: לא יודע, לא צפיתי במצב כזה. קשה לומר עד כמה אנשים יהפכו להיות דומים, כשהם מבצעים במשותף פעולות רוחניות. הם יתחילו להשלים זה את זה, וכך יתבטא שיתוף הפעולה ההדדי המלא ביניהם. אבל אם יחד עם זה הם יהיו דומים זה לזה, אני לא חושב, מפני שהשלמה מושגת בזכות הפער, בזכות השוני בין אחד לשני.

שאלה: צורת התענוג הנעלה ביותר בעולם שלנו היא בחיבור בין הפכים והיא משתקפת בחיבור נכון של גבר ואישה. האם בזה המפתח לתיקון?

תשובתי: לא. זה יכול לעזור לנו אם נתנהג ברמה יומיומית רגילה בצורה נכונה מאוד ומפוקחת, אבל לא יותר מזה, מפני שזה רק יבלבל אתכם ויסיח את הדעת מרוחניות. יתחילו ביניכם כל מיני בירורים, מפני שאתם עדיין לא מתוקנים ואתם תעבירו את זה לרוחניות לכן עדיף לא לעסוק בזה.

מתוך שיעור וירטואלי, 8.04.2018

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/mbHSn

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest