עליך להחליט

שאלה: אדם שרגיל לצפות בנו בטלוויזיה או במחשב – מה יגרום לו לעבור לשלב אקטיבי ויחייב אותו להגיע לכנס בפברואר? הרי גם בבית טוב לו, על אף שהוא מסכים עם מה שהוא שומע?

תשובתי: ללא ספק, שבבית הרבה יותר נוח.

כאן הכול תלוי בבחירה החופשית שלך. קודם כל, האם יש לך אפשרות להגיע לכנס? אם מלמעלה הכול מסודר כך שתשובתך חיובית מבחינה כלכלית, בריאותית, אם הזמן מאפשר לך, ותנאים נוספים שאינם תלויים בך מאפשרים זאת, אז אתה חייב להגיע.

נניח שאין לך אפשרות לקנות כרטיס. החברים שלנו מגיעים מכל העולם, כולל מהמקומות המרוחקים ביותר בעולם. למשל, כרטיס טיסה מדרום אמריקה או מאוסטרליה עולה הון תועפות. ישנם כאלה שאינם מסוגלים להתמודד עם סכומים כאלה ובכל זאת הם מגיעים.

זאת בחירה חופשית. אם נתנו לך הזדמנות ואתה לא הגעת, אז אתה דוחה את ההזדמנות מהבורא להתקרב אליו, להגיע לפגישה עימו. הרי נאמר, "בתוך עמי אנוכי יושבת". ואם לא נותנים לך הזדמנות כזאת, אם שמים לפניך מכשולים שאתה לא מסוגל להתגבר עליהם שאינם תלויים בך, אז יתנו לך אותו קשר ישיר אפילו דרך מסך הטלוויזיה. אבל רק בתנאי שמכוח הנסיבות המצב צריך להיות כך.

אתה חייב לעשות את הבירור. אני כבר קיבלתי עשרות מכתבים עם שאלות דומות, אבל אני לא עונה כמעט לאף אחד. כי זאת בחירה חופשית של האדם, עליו להגיע להחלטה בעצמו. יש לפעמים בעיות בלתי פתירות, בדרך כלל על רקע רפואי, אז אני לוקח אחריות על עצמי ועונה.

אולם בעקרון, חייבים להבין שכאן מסתתרת בחירה חופשית. אם אתה יכול להגיע, אז אתה חייב, ואם אתה לא יכול, אז הבורא סידר כך שאתה תקבל אפילו יותר מאשר אם תשתתף פיזית. יתכן שהתרשמותך החיצונית תהיה כל כך שלילית שזה יזרוק אותך מהדרך. יתכן שזה לא יסתדר עם הטעמים, עם ההרגלים שלך וכולי.

אבל בכל מקרה, על האדם לקבל החלטה בעצמו. וכדאי לו לתפוס את ההזדמנות הזאת כי עכשיו הוא יכול לבצע פריצת דרך אמיתית.

מתוך שיעור על פי מאמרו של בעל הסולם "הקדמה לספר הזוהר", 19.01.2014

ידיעות קודמות בנושא:
לרכוש את עולמי
תשכנעו את הבורא
הקשר הווירטואלי: איפה שלא תהיה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/6JnCq

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest