עיקרון השוויון

laitman_2008-11-14_7127_70.jpg

נשמות אחדות צריכות לתקן בתוכן יותר מנשמות אחרות, ונשמות אחרות – פחות, אך כאשר הן חוזרות אל שורש נשמתן, כל אחת משׂיגה שלמות. ישנן נשמות השייכות למערכות העיקריות של אדם הראשון: המוח, הלב, הכבד, הכליות – כלומר לאזורים ותחומים חשובים של הנשמה הכללית.

אך מהצד השני, אם זו שלמות, אז איזה תא בקצה העקב חשוב באותה המידה כמו התא מהמוח. רק בעולם שלנו, הגשמי, ניתן לחיות ללא יד או רגל או ללא חלק מהאיברים. אך העולם הרוחני הוא מושלם, לכן בו כל אחד חשוב, בשווה עם כולם. אם מישהו אחד לא סיים את תיקונו אפילו באחוז אחד, לא תהיה שלמות כללית. אפילו שכל השאר כבר מתוקנים, אך בגללו לא יגיע גמר התיקון.

איננו מבינים את העיקרון הרוחני הזה שבו כולם חשובים, אך נבדלים בשורשים של נשמותיהם. אך כאשר אנחנו חוזרים לעולם אין סוף, אף אחד לא ירגיש שום הבדל בינו לבין האחרים. אם הוא ביצע הכול, לכל מה שהיה מחויב בהתאם לנתונים שלו, סימן שהוא יישׂם את עצמו במלואו.

לכן, למרות שרוב הנשמות שייכות לדרגת הנפש, כמות קטנה יותר – לדרגת רוח, ומספר עוד יותר קטן – לדרגת נשמה, ורק בודדים – לדרגת נרנח"י השלמה, אך האור הכללי מאיר לכולם!

כל האור של האין סוף ממלא את כולם בנשמה המתוקנת הכללית. אנחנו בעולם שלנו עם התכונות הלא מתוקנות שלנו איננו מסוגלים להבין זאת, מאחר ואנחנו נמצאים בחוסר שלמות מלא, אפילו איננו יכולים לדמיין לעצמנו את המצב המתוקן של הנשמות.

מתוך שיעור ערב על מאמרו של הרב"ש, 02.06.2010

רשומות קודמות בנושא:
מֵחַמֵר החמורים שלנו
עזרו לי להיוולד
רוצים שוויון – תעלו עד דרגת הבורא

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/rXCtR

One comment

  1. אם מי שיש לו את העוביות הכי גדולה מושך את האורות הכי גדולים כשהוא מתקן את עצמו, אך האורות הגדולים מתגלים בקצה הפירמידה ומי שלמטה (שמשך את האורות הגדולים) אליו מגיע רק מעט מהאורות האלו, אז איך זה שיוויון ?

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest