עיקרון ההפצה

שאלה: ב"מדרש הגדול" מסופר על כך, שמשה העביר לעָם את התוכחות, ההוראות וההנחיות האלוקיות. תחילה הוא לימד ביחידות את אחיו אהרן בהתחשב בדרגת ההבנה הגבוהה שלו.

אחר כך הזמין את בני אהרן, ובנוכחות אביהם החל להסביר להם את התורה ברמה נגישה. אחר כך הצטרפו אליהם זקני העָם, כל הגברים, ולבסוף, כל עָם ישראל, כולל נשים וילדים.

כיצד מתרחשת "הירידה אל העָם", כאשר כבר אפשר לספר על השיטה הקבלית לכולם ללא יוצא מהכלל?

תשובתי: לפי הארגון של הקבוצה שלנו ולפי ההתקדמות שלנו קדימה אנחנו רואים, שעברו שנים ארוכות לפני שאנחנו התחלנו באמת ובכנות, בהבנה ובהרגשה של התוכן הפנימי, לדבר על מה זה איחוד, חיבור, כיצד הוא צריך להתממש בינינו וכיצד להתממש במסות הרחבות.

עכשיו אנחנו מתחילים בהדרגה לערוך בעָם מעגלי שיח ולהסביר מדוע החיבור והאיחוד מהווים תשובה לכל הבעיות שלנו. זהו בעיקרון הרעיון של ההפצה שלנו.

לאנשים עם נקודה בוערת בלב, כמו לאהרן, בניו וזקני העָם, אפשר לגלות באופן יחסי את המשמעות העמוקה של השיטה הרוחנית.

לגברים (מהמילה "התגברות"), כלומר לאלה שיכולים להתגבר על האגו שלהם, כבר קצת פחות.

ורק אחר כך לפנות לעָם: נשים, זקנים, ילדים (כל אלה הן קטגוריות רוחניות של אנשים בדרגות התפתחות שונות), אלה שלא מסוגלים לעבוד באופן רציני על עצמם. אבל הודות למסה שלהם והצטרפות לכל שאר שכבות החברה שכבר מתוקנות, אפשר להסביר להם, שגם הם יקבלו את אור התיקון וגם כן ייהפכו להיות קדושים.

כלומר, ההתקדמות הרוחנית נעשית ממעלה למטה לפי ההיררכיה של הפירמידה. תחילה מלמדים את אהרן, אחר כך בסדר עוקב מצטרפים אליו ילדיו, זקני העָם, הגברים, וכל שאר העָם. ואז כל שכבות החברה עובדים יחד.

אי אפשר לפתח ולהכשיר מעגלים רחבים של לימוד ללא קשר פנימי יותר ויותר הדוק במעגלים הקודמים. לכן משה ואהרן צריכים כל הזמן להגביר ולהגדיל את המגע לא רק ביניהם, אלא גם עם זקני העָם והגברים, כדי שיהיה להם כוח ויכולת לעבוד עם העָם.

מתוך התוכנית "סודות הספר הנצחי", 26.03.2014

ידיעות קודמות בנושא:
לכוון את האנרגיה להדדיות
בשיא של תחושות החדות
להפוך להיות "ישראל"

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/HShJC

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest