דף הבית / קבלה לעם / ספר הזוהר / עיגול הוא סמל השלמות הרוחנית

עיגול הוא סמל השלמות הרוחנית

מיכאל לייטמן

שאלה: מה זה ברוחניות חומר וצורה? מה זה הרצון של עולם אין סוף? ומדוע אתה משרטט אותו תמיד כעיגול?

תשובה: ברוחניות העיגול מסמל שלמות. אין למעלה, למטה, שמאלה, ימינה – הכל שווה ביחס למרכז המעגל שהוא המדד היחיד. ביחס למרכז כולם שווים!

חומר הוא רצון, צורה היא מה בדיוק אני רוצה! השתוות הצורה זה כשרצונותינו זהים ושינוי הצורה זה כשאנחנו רוצים דברים שונים. כל הרצונות הפרטיים נמצאים בעולם אין סוף, אבל הם מתאחדים והופכים להיות שווים משום שרצונם להשפיע זה לזה, להתכלל זה בזה.

מכאן ניתן להבין את מהות העבודה שלנו. העבודה שלי היא ליצור מעצמי עולם אין סוף! עכשיו אני חלק קטן מעולם אין סוף, איבר קטן כלשהו מהנשמה הכללית. כדי שאוכל להתאחד עם כל השאר, עליי לספוג את כל הרצונות שלהם שנמצאים בעולם אין סוף על מנת שאהיה כמו העיגול הזה, שהכל יהיה בתוכי, הכל שלי! אז אוכל להבין מה כל אחד רוצה, לספק לכל אחד את צרכיו ולבטא את אהבתי האין סופית לכולם!

כל חלק מהנשמה הכללית צריך לכלול בתוכו את כל שאר החלקים. אך כיצד ניתן לעשות זאת? לשם כך התרחשה השבירה. כדי שכל הרסיסים יתבלבלו יתערבבו ויתכללו זה בזה. וכעת כל אחד נכלל באחרים! מכאן נובעת שמחתינו על כך שקרתה השבירה, כי מבינים לשם מה היא קרתה ועד כמה היא הייתה הכרחית. ללא השבירה לא הייתי מסוגל להבין את האחרים, להרגיש את הרצונות שלהם, כלומר לא הייתי מסוגל להתחבר אליהם ולהגיע לעולם אין סוף.

מתוך שיעור על הקדמה לספר הזוהר, 18.01.2010

רשומות קודמות בנושא:
עיגול – צורתו של העולם האינטגראלי

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/0gfiK

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest