דף הבית / אקטואליה / עושים גלים

עושים גלים

71 בני אדם נחנקו למוות במשאית קירור באוסטריה. מה הם עשו שם? חלמו על חיים טובים יותר. אבודים. חסרי אונים. גם המהגרים וגם האירופאים. לא מעכלים, לא מבינים. את העולם, את המגמה, את הכיוון, את הסיבה, את המטרה של כל אותם גלים שמתחילים לקרוע את אירופה לגזרים.

 ראשית נבהיר: כל מי שטוען שיש לסייע לפליטים, מוזמן לספק דוגמה אישית ולפתוח את ביתו עבורם. וברצינות, מילים לא יעזרו כאן. אף מדינה לא תהיה מסוגלת להתמודד עם גלים של מהגרים שישטפו את רחובותיה. לא רק יוון קורסת, אלא גם צרפת וגרמניה החזקות לכאורה.

מה עושים? עושים חושבים. רק אם נבין לעומק מדוע גלי ההגירה האלו מתרחשים דווקא היום, נוכל להתמודד עימם בהצלחה.

עולם חדש בפתח

חכמת הקבלה חוקרת את השינויים והמגמות שמתרחשים בעולם. היא מלמדת שהטבע מקדם את המין האנושי אל עבר מצב של איזון. הרמוניה מושלמת בין כל בני האדם. רוצים או לא, מבינים או לא, מנוע ההתפתחות דוחף אותנו קדימה.

כיום הגענו למצב מיוחד מאוד. העולם כולו מקושר. הכול גלובלי, כל תזוזה משפיעה על כולם. בשיאה של ההתפתחות הזו, ירגישו כל בני האדם כמו משפחה אחת, והחיים עלי אדמות יהפכו לגן עדן. פשוטו כמשמעו.

ובחזרה לאירופה. אירופה מסמלת את שיאו של האינדיבידואליזם. ברוב המדינות המצב הכלכלי טוב, אבל כל אחד מכונס בתוך עצמו, האווירה קרה ומנוכרת. דווקא אל תוך המקום הקפוא הזה, מגיע נחשול של מהגרים ומערבל הכול.

אירופאים שימו לב: לא יהיה לכם לאן לברוח. תיכנסו אל הבית שלכם, במטבח תפגשו זרים. תרצו קצת לנוח, במיטה שלכם תגלו שישנים כבר אחרים. שום דבר פרטי לא ישאירו לכם. אפילו 10 מטרים של פרטיות, לא תוכלו להבטיח לעצמכם. ועוד סקופ: משבר הפליטים איננו גל חולף. הוא חלק מסדרת מכות, כלכליות, אקולוגיות ועוד, שיערבלו את העולם לגמרי.

ביטוח חיים

הטבע מכריח אותנו לשנות את היחס שלנו למי שהוא לא אנחנו. לפתח יכולת להתייחס לזרים, כאילו היו הילדים שלנו. אבל כאן עומדת בפנינו בחירה חופשית. בידינו לזהות את מגמת ההתפתחות, ולהכין את עצמנו מבעוד מועד אליה.

תהליך חינוכי כלל-חברתי הוא הצעד הדרוש לנו. תהליך רחב, עמוק ויומיומי לפיתוח קשר חיובי בין בני אדם. במוסדות חינוך, במקומות עבודה, בתקשורת ובתרבות. בכל מקום אפשרי. העולם כולו צריך להיכנס למצב חירום של "לומדים להתחבר". לשבת על ספסל הלימודים, וללמוד לחיות מחדש.

מי יהיו המורים? מי יוכל ללמד מה זה לאהוב? רק אנחנו, היהודים. למרות שכיום זה לא נראה כך, 'ואהבת לרעך כמוך' זה המקצוע המקורי שלנו, עוד מימיו של אברהם אבינו. אמנם שכחנו את המקצוע הזה לפני אלפיים שנה ומאז שנאת חינם מפוררת אותנו, אבל העולם יכריח אותנו לחזור אל המקור.

הקשר היהודי

חבל לשמוח במכות שמנחיתים המהגרים המוסלמים על אירופה, כי הן לא יביאו את האירופאים להזדהות עם הסבל שלנו מהערבים. להיפך. הסבל שמצטבר שם משני הצדדים, יתפרק בסוף של דבר עלינו. הם ירגישו שאנו מקור כל הרע, וכמו תמיד יאשימו את היהודים בכל דבר.

מה שכן כדאי לעשות הוא למצוא את המקום המדויק שלנו בפאזל העולמי. בספר הזוהר מוסבר שאנו היהודים יושבים על הברז, וקובעים איזה כוח יזרום לעולם. אם אנו מזרימים כוח חיובי, העולם מלא בשפע והיחס אלינו חיובי. אם לא, העולם חסר וסובל, והאצבע המאשימה מופנית כלפינו.

העולם זקוק היום לדוגמא חיובית, לדוגמא של חיבור בין בני אדם מעל כל השוני. אמנם בישראל הקטנה זה נראה משהו ממש בלתי מציאותי, כל כך הרבה זרמים, פלגים ומפלגות, אבל דווקא בגלל זה – אם נצליח להתחבר בינינו כאן, זה יתפשט מייד בעולם כולו. שיהיה לנו בהצלחה.

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/Oqovc

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest