עולם שבור

אנחנו מגלים עכשיו את העולם השבור. כלומר, בעולם שלנו אנחנו ירדנו כמעט עד לקרקעית בשימוש באגו שלנו. אם תתגלה שכבה עוד יותר תחתונה ועמוקה, אנחנו לא נוכל לצאת משם. כי שם מחכים לנו מצבים מפלצתיים ונוראיים שבהם אנחנו מאבדים צלם אנוש.

אצל הנביאים נאמר, שזה אפשרי אם אנחנו נלך בדרך "בעיתו". בכלל, בתנ"ך (תורה, נביאים, כתובים) מתוארת דווקא אותה הדרך שמחכה לנו אם אנחנו "לא נשתף פעולה" עם ההוראות שכתובות שם. ובפרט, הנביאים כותבים על אסונות נוראיים, שה' ישמור.

כמו כן, בעל הסולם כותב, שבמקרה הגרוע תהיה מלחמת עולם שלישית ורביעית. ואפשר לחשוב, מה יישאר לאחר מלחמת עולם שלישית אם כל העולם הפך לכפר גלובלי המלא בנשק להשמדה המונית?

אז מהי מהותה של הירידה שבה אנחנו נמצאים היום? – למעשה, היא מביאה אותנו לכזה חושך, שכדי לתקנה אנחנו צריכים את האור הגדול ביותר.

אבל איך חושך ואור יכולים להיות מחוברים ביניהם?

לשם כך, ודאי, שאנחנו צריכים באמצע קבוצה, מדריך, מקורות קבליים. אבל עדיין חסר עוד משהו.

וכאן מגיע לעזרתנו פירוש "הסולם" לספר הזוהר. הוא נותן לקבוצה, לכל מי שרוצה בזה, קשר עם האור. הוא מתאר לנו את המצב הפנימי שלנו יחד עם המצב החיצון שמתואר על ידי הזוהר. כתוצאה מזה אנחנו יכולים לקשור זה עם זה את שני העולמות: אבחנות פנימיות עם ציורים חיצוניים. זה מאפשר לנו להידבק יותר קרוב לטקסט, ולא לשכוח שהוא קושר אותנו לרוחניות ומדבר על הפנימיות שלנו. לאט לאט באדם מתבהרת ההבנה הזאת.

וזה אומר, שאנחנו לא יכולים להסתדר ללא ספר הזוהר וללא פירוש "הסולם", כי דווקא הם יחד קושרים אותנו למאור הגדול ביותר שמסוגל לתקן את כל האגו האנושי.

בעצם, הזוהר מסוגל להרבה יותר. כי בעולם שלנו, בכל עמקי הרצונות האגואיסטיים, אנחנו מגלים רצון שהוא אפילו לא רוחני, אלא בסך הכול "בהמי". ואחר כך, כשמטפסים במדרגות הרוחניות אנחנו מגלים כל פעם רצונות יותר ויותר עמוקים. העולם הזה נמצא בנקודה האמצעית של כל העולמות, וכדי לעלות, צריך תחילה לרדת. לכן הזוהר מיועד לאותן המדרגות הגבוהות שבאות לאחר הירידות. והעולם הזה הוא גרגיר של חול בהשוואה אליהן.

מתוך שיעור על המאמר "מאמר לסיום הזוהר" של בעל הסולם, 23.12.2013

ידיעות קודמות בנושא:
גשר נפלא אל הזוהר
השיטה האמיתית של הקו האמצעי
סולם לעולם אין סוף

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/lWnRO

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest