דף הבית / קבלה לעם / ספר הזוהר / עולם רוחני – זה פשוט מאוד!

עולם רוחני – זה פשוט מאוד!

laitman_2009-08_5970-70.jpg

כל העולם הוא חלקים של הרצון שלי, החלקים שלי! אך אני מרגיש שהם לא שייכים אליי, "שיישרף כל העולם", לי זה בכלל לא חבל! חכמת הקבלה מלמדת אותנו לגלות את האמת כדי להבין, שהכל זה אני, הרצון שלי. התמונה שנראית לי כ'אני', וגם התמונה שכאילו נראית מחוץ לי, צריכות להתחבר בשבילי לרצון אחד.

הבורא ברא רק רצון אחד, שבתוכו אנחנו קיימים ומחוץ לו איננו יכולים לראות ולהרגיש דבר. אנחנו מגלים את הבורא בתוך הרצון שלנו, לכן הוא נקרא בורא – "בוא וראה". העולם הזה, מה שאני מרגיש עכשיו, העולם הבא, מה שארגיש בעוד רגע. הכול מתרחש בתוך אותו הרצון שבו אני פשוט מרגיש יותר ויותר. דרכי עוברות אינספור התפעלויות נצחיות ואינסופיות, שאינן קשורות לזמן, תנועה ומקום. מבחוץ הכל באמת לא קיים, אלו הן תופעות שונות בתוך הרצון שלי. המקום הזה – מדומה, והעולם הזה – מדומה, וגם כל המציאות. אחר כך יאמר על זה: "היינו כחולמים". כלומר אנחנו נתעורר כמו אדם שהיה ללא הכרה, ונתחיל לראות מה מתרחש באמת.

זוהי מטרתה של חכמת הקבלה, להשיב אותנו להכרה. ועד אז כשהאדם עוד מחוסר הכרה, זה מיותר לדבר איתו. קודם כל צריך להחזיר אותו לחיים. לכן כשאנחנו פותחים את ספר הזוהר, אנחנו צריכים לדמיין שאין שום דבר חוץ מהרצון שלנו, העולם הזה אינו קיים, זוהי רק האשליה שלי, אני אינני קיים וכך גם אף אחד מחוץ לי, כל זה אינו קיים! קיים רק רצון אחד ליהנות והכל קורה בתוכו: העולם הזה והעולם הבא, חיים ומוות, דומם, צומח, חי ומדבר. ספר הזוהר מאפשר לנו להיכנס למצב שבו כולנו נרגיש את העולם הרוחני!

מתוך שיעור על ספר הזוהר, 15.01.2010

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/DpUKo

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest