דף הבית / כללי / עולם מושלם

עולם מושלם

שאלה: האם כניסה לעולם מושלם, לאין סוף, משמעותה להפוך בעצמי להיות מושלם, וממצב זה לראות את הנצחיות?

תשובתי: כן, אבל רק במידה שבה אני משתנה, אני יכול לראות שינויים בעולם הסובב.

שאלה: כיצד האדם מגיע לתובנה שעליו להשתנות בעצמו אם כל חייו הוא רק מנסה לשנות את האחרים?

תשובתי: נכון, בדרך כלל האדם רוצה לשנות את כל השאר, "לכופף" את העולם תחתיו. אך העולם אינו מתכופף, הוא נברא בצורה כזאת שאם האדם ירצה לכופף אותו, אז האדם יתכופף בעצמו. בסופו של דבר הוא יבין, יתכן שלא בגלגול חיים אחד, אלא בכמה גלגולי חיים, שהוא זה שצריך להתכופף. אין בכך שום דבר משפיל, זה משחק מרתק, מסע מרתק ומפולפל, בו האדם משתנה ורואה שהעולם סביבו גם משתנה, כמו באגדה. זה אפשרי.

שאלה: ובכל זאת, האדם במשך 80-70 שנות חייו משתנה במידה מסוימת, מה שלא ניתן לומר על העולם. על אלו שינויים אתה מדבר?

תשובתי: גם העולם משתנה במקצת, אבל רק בדרגת דומם שבה משתנה האדם. מדוע העולם היום שונה במקצת מאשר לפני 100 שנה? התרחשו כל מיני שינויים טכניים וטכנולוגיים, התנאים האקלימיים השתנו, זנים שונים של צמחים ובעלי חיים נכחדו וכולי. הכול נובע מכך שכאשר אנחנו משתנים, אנחנו רואים את העולם הסובב משתנה.

אך אלו שינויים קטנים מאוד בדרגת דומם, זה לא עולם חדש. אנחנו הרי נשארים אותם אגואיסטים. כאשר הרצונות הגשמיים שלנו משתנים, אנחנו מתחילים להמציא משהו כביכול חדש. לעומת זאת, בשינויים שעליהם אני מדבר, אין מה להמציא, מפני שאם האדם מתחיל לשנות בצורה קיצונית את הטבע שלו, את האגו שלו, לתכונה הנגדית לו של השפעה ואהבה, לקשר עם כל השאר, אז מתוך התכונות החדשות הוא רואה עולם אחר לחלוטין.

מתוך שיעור וירטואלי, 26.08.2018

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/iSkMw

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest