עד שיתחכמו

בעל הסולם, "אהבת ה' ואהבת הבריות": "לפיכך כשמלמדין את הקטנים ואת הנשים וכלל עמי הארץ, אין מלמדין אותן אלא לעבוד מיראה וכדי לקבל שכר".

"ילדים" הם אנשים שעדיין לא רכשו חכמה. "נשים" הם אלה שאין להם את כוח המסך. "עמי הארץ" הם אלה שמבינים רק את הרצון האגואיסטי הגשמי שלהם. ובהתאם לזה מלמדים אותם, בהתאם למציאות. לא דורשים מהאדם את מה שהוא לא מסוגל לעשות. מבטיחים לו שכר: יהיה לך טוב, רק תפעל ותתכלל עם האחרים בתקווה לכך שיגיע כוח מיוחד שיתקן אותך, שיחבר אותך לאחרים, ובזכות זה תמצא את עצמך בעולם שכולו טוב.

גם עכשיו אנחנו צריכים לגשת להפצה ההמונית לפי אותו העיקרון, ולתת מענה לרצונות הנוכחיים של בני האדם: "אתם רוצים כסף, כבוד, שליטה, מושכלות, חיים טובים, בריאות, פנסיה, חופש? – מצוין, אתם תקבלו את כל זה. אבל בשביל זה צריך להתאחד". הם לא צריכים לדעת על המאור המחזיר למוטב, מפני שאין להם את הנקודה שבלב, הנקודה שמגיעה מהאור. לכן בהסברים שלנו אנחנו נעצרים בערבות ההדדית. אך למעשה, לא היא זו שתפתור את כל הבעיות, אלא האור, שאותו אנחנו נזמין על ידי ההשתוקקות שלנו לערבות. והוא זה שיבצע את הכול.

"עד שתרבה דעתן ויתחכמו חכמה יתרה, מגלים להם רז זה מעט מעט…"

הם יבינו שההשפעה בפני עצמה היא הדבר הגדול והחשוב ביותר בעולם. אין בעולם דבר חשוב יותר מלהשפיע. אין תענוג גדול יותר מלהימצא בהשפעה טהורה, כשהאור שלה ממלא אותי. כמו שזה מתגלה בצורה אינסטינקטיבית במקרה של אהבת אם לבנה. והאור הוא זה שמגלה את הרז הזה, ולא מישהו אחר.

"ומרגילין אותן לענין זה בנחת עד שישיגוהו וידעוהו ויעבדוהו מאהבה".

בזכות ביצוע פעולות רבות שחוזרות על עצמן, האורות משפיעים על הכלים ומרגילים אותם, כלומר מכניסים לתוכם טבע אחר. ברוחניות אין כפייה ולחץ. בכל שלב הכול נבנה רק על הבנה, הכרה והשגה. הרי מדובר על בניית האדם.

ובסופו של דבר, כולם יעלו לפסגה, כולל אלה שכביכול אין להם בכלל נטייה לזה. הרי בזכות השבירה יש להם חלק מהניצוץ הרוחני, ולכן הם יכולים להיכלל בעבודה הכללית, כמו תאים של גוף אחד. כל תא מבצע בו את התפקיד שלו, ולא ניתן להחליף אותו בתא אחר.

מתוך שיעור על מאמרו של בעל הסולם "אהבת ה' ואהבת הבריות", 01.11.2011

ידיעות קודמות בנושא:
השפעה ללא שכר
כנס – זאת התפרצות
תן להם לרכוש ניסיון

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/dip7x

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest