עבודת ה'

laitman_2010-03-10_5442-70.jpg

"הכפתור" שעליו אנחנו כל הזמן לוחצים, כדי להזמין על עצמנו אור, הוא הקבוצה. אני משתתף בחיים שלה, משתוקק לאיחוד עם החברים, רוצה להתמוסס ביניהם ובכך מזמין את המאור המחזיר למוטב. זו למעשה הפעולה היחידה שלי, להזמין אור שמיישׂם את השינויים האלו.

המצב הוא פשוט. קיים אני, הרוצה להגיע למטרה הנכונה, להידמות לבורא. וקיים אמצעי: דרך הקבוצה לדרוש מהאור שישפיע עליי ובהדרגה יבצע בי את כל השינויים הדרושים. כך אנחנו מתקדמים. כל פעם אני יכול לבדוק את עצמי: מה עבורי זה "יום" ומה בשבילי זה "לילה"? עכשיו "יום" עבורי זה מילוי מכל הסוגים, ו"לילה", "חושך", זה התרוקנות המוח והלב. כך נראית התמונה ברצונות האגואיסטיים.

כעת אנחנו צריכים להזמין בתוכנו שינויים, כדי לרכוש רצונות של השפעה, שבהם אנחנו נעריך "יום" ו"לילה" באותה הצורה, כפי שמעריך אותם הבורא. "יום" עבור הבורא זו השפעה, אמונה למעלה מהדעת, המנוגדת להיגיון ולרגש של המדרגה הנוכחית. כדי להשׂיג אותה, נדרשים מאיתנו מאמצים על-אנושיים, שאיננו מסוגלים לתת אותם. לא, אנחנו משקיעים מאמצים בקבוצה, באיחוד בינינו ומזמינים את כוח האור, והוא מגיע ועושה את העבודה.

בכלל, כל העבודה הרוחנית נקראת "עבודת ה'". הוא מייצר הכול, ועליי רק לרצות את זה, בדומה לילד קטן, אשר אוחז בידו של מבוגר ומושך אותו אחריו. אם האדם מבין את מהותם של היחסים ההדדיים האלה, נהיה לו קל: כל פעם הוא מיישׂם את הבחירה החופשית בקבוצה ומזמין על עצמו את המאור המחזיר למוטב.

מתוך שיעור על מאמרו של בעל הסולם מספר "שמעתי", 15.10.2010

ידיעות קודמות בנושא:
בהשיגנו את שמות הבורא
אור וחושך

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/vpFzA

2 comments

  1. ואלרי מנהריה

    !!!לרגש את מדרגתינו, לרגש את מדרגתם של נקודות ה' מקבוצתך ולמצוא קשר ביניהם…!!!
    שיהיה לנו בהצלחה !

  2. ואלרי מנהריה

    ===== למה הבריאה מפסיקה לפעמים את מסעת הפרט? לפי מה נקבעים "פרקים" אלה?

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest