עבודת הבורא

מיכאל לייטמן

כאשר אנחנו פותחים פעם אחרי פעם את ספר הזוהר, אנחנו מאבדים את ההתפעלות הראשונית אחרי זמן מה.ההתעוררות וההתפעלות הזאת ניתנה לנו מלמעלה ע"י כוח עליון, בדיוק כמו הנקודה שבלב שאיתה האדם מגיע לחכמת הקבלה.

מובן שעם הרצון "הבוער" שקיבלנו מהעליון, אנחנו מתקדמים קדימה עם רצון להרגיש מה מסתתר בתוך הספר ועל מה בדיוק מדובר בו. אחרי זמן מה ההשראה ה"בוערת" עוברת, משום שמתעוררים באדם רצונות חדשים לא מהבורא, כלומר לא מלמעלה.

בן אדם חייב, יחד עם הרצונות החדשים שלו, להתקדם צעד אחרי צעד בזכות עצמו ולחפש תשובות על השאלות כמו: "למה אני צריך את העבודה הזאת? למה?".

בעזרת ספר הזוהר הבורא רוצה שהאדם יחפש ויגלה בעצמו את ההבחנות הפנימיות ואת הכוח העליון, את הצורך התמידי בו וחשיבותם של כל הכלים כדי להגיע לקשר עימו.

וכאן על האדם להגיע להבנה שהוא עוסק ב"עבודת בצלאל", כלומר בונה בתוכו כלי רוחני ובית המקדש עם כל התכולה שבו. העבודה הזאת איטית אבל ענקית והיא מצריכה הכנה גדולה מראש. למען האמת, העבודה שהאדם נדרש לעשות היא רק להשיג רצון, מוכנות וכוונה, כל השאר מיושם על ידי כוח הבינה מלמעלה, אך ההתעוררות מלמטה.

לכן העבודה שלנו, מצד אחד מורכבת מלהתאמץ בכל הכוח לעשות בירורים על כל צעד שלנו, ומצד שני העבודה הזאת נקראת "עבודת הבורא", משום שהוא מבצע אותה ולא האדם. האדם צריך רק להשיג רצון, בקשה ותפילות וכל השאר עושה הבורא.

מתוך שיעור על ספר הזוהר, 07.01.2010

ראה מאמרים קודמים בנושא:
אנו צריכים לעבוד אך ורק על הרצון
אין זו עייפות אלא חוסר רצון

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/iuFKm

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest