דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / עבודה על שגיאות השבירה

עבודה על שגיאות השבירה

laitman_2009-03-18_8399_70.jpg

שאלה: כיצד אבא ואימא, שבאשמתם קרתה שבירת הכלים, איפשרו לזה לקרות? למה הם העבירו אור למטה? מתוך אהבת יתר גדולה?

תשובתי: לא, לא הייתה כאן אהבת יתר או חוסר הבנה או חולשה מתוך דאגה יתרה מצד האימא. כל האשמה הייתה בחוסר הידיעה על גורם אחד ויחידי, שלא היה ניתן לצפות אותו מראש. הם לא ידעו, שכאשר יתגלה הקשר עם הבורא, זה יביא לנברא הנאה כל כך עצומה שפשוט אין לו מסך עבורה!

ניזכר בדוגמא של האורח ובעל הבית. בעל הבית רוצה למלא את האורח מכל הלב, כי הוא אוהב אותו, ואילו האורח מסרב ומוכן לטעום רק למען בעל הבית, כדי שבזה יוכל להביע את אהבתו אליו, אבל בשום אופן לא כדי להשביע את רעבונו, למרות שהרעב משתלט עליו.

אני רוצה לאהוב את בעל הבית ולהשפיע לו הכל, אני רואה לפני את כל המטעמים שלו. אני בדקתי את כל המטעמים שעל השולחן הזה. אני משפיע לבעל הבית בכל מה שלקחתי ממנו. אבל בזה אני מגלה למי אני באמת משפיע… גדלותו מתגלה לי. ואז מתגלה לי ההנאה מהקשר איתו, שאין לי כוחות להחזיק מעמד מולו.

לא היה ניתן לצפות מראש מצב כזה, עד לקבלת האור, המטעמים. כי הרי בזה העליתי את עצמי בדרגה, למדרגת הבורא, וקיבלתי את המעמד של בעל הבית עצמו. הרגשה כזאת לא הייתה יכולה להתגלות בבריאה מלכתחילה, כי הבורא רצה שהיא תגיע לגילוי הזה בכוחות עצמה, כדי שאחר כך היא תשיג את המעמד הזה בעצמה. כי הרי כל שאר הפעולות של הנברא אינן עצמאיות, הן פשוט נפתחות ומתגלות בשרשרת הרשימות. אבל השגת מעמדו של הבורא וכל מה שמתגלה יחד עם זה – זה בדיוק מה שהנברא צריך לעשות בעצמו. וזה מה שמתגלה בזכות שבירת הכלים.

הבורא עשה זאת בדרך עקיפה, כדי שהנברא בעצמו יגלה וישבר. שבירה – זה גילוי, שאיני מסוגל לעשות זאת, זה למעלה ממני! איני מסוגל להשפיע כל כך הרבה, להקריב כזאת הנאה עצומה. ולכן אני נשבר. כלומר השבירה זה גילוי גדול מאוד של אותו התהום המפרידה בין הבורא לנברא. הנברא חייב להישבר ולגלות את הרע שבו.

מתוך שיעור "הקדמה לספר הזוהר", 31.01.2010

רשומות קודמות בנושא:
כיצד נשבר הכלי?
להרגיש את הקצר החשמלי
האורח ובעל הבית עולים דרך כל העולמות

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/DOWNL

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest