עבודה בשמחה

כנס בסוצ'י. שיעור מס' 4.

שאלה: אנחנו עוברים מצבים שונים. ראשית, כאשר אנחנו נתקלים באגו, אנחנו מבקשים שיעלו אותנו מעליו, כלומר אנחנו עובדים עם "קו שמאל".

אחר כך מתרחש שינוי נפלא, אנחנו מגיעים ל"קו ימין", מתאחדים ומתחברים, האור מציף אותנו, טוב לנו, מופיע אצלנו ברק בעיניים ואנחנו נראים כמו פנאטיים. וכאן אנחנו מבינים שכך אסור לצאת לקהל, כי הם לא יגיבו אלינו חזרה במידה מספקת. וברגע שאנחנו מתחילים לכבות את זה, שואלים אותנו: "ואיפה השמחה שלכם?". אז מה זו עבודה בשמחה?

תשובתי: צריך להיות אצלנו ביטחון רגוע: "תנו לי בבקשה אזמל, אני אנתח את האגו שלי". כלומר ביטחון מלא בזה שכולנו נוהגים בצורה נכונה.

שאלה: אז במה מתגלה השמחה?

תשובתי: האם זו לא שמחה? ישנן דרגות שונות של שמחה: שמחה של ילד קטן, שמחה של אדם גדול ושמחה של אדם חכם.

במקרה הזה, בזמן הכנס אנחנו נמצאים במעגל שלנו ובכלל לא מעניין אותנו כיצד אנחנו נראים מרחוק. אנחנו יכולים לחבק זה את זה משמחה או להביע את השמחה באופן שונה, זה לא חשוב לנו.

זה לא חשוב איך אנחנו מעבירים שמחה וביטחון זה לזה. תהיו כנים! אתם נמצאים בקולקטיב שלכם, במשפחה שלכם.

כל העבודה הרוחנית נבנית על שמחה אין סופית! אנחנו מאושרים ממה שקיבלנו, באיזה זמן אנחנו חיים, מהו הגלגול של הנשמה שלנו, איך נבחרנו על ידי הבורא כדי לעזור לאנושות ולהיות צינור מעבר של ההתפתחות שלו. במה שלא ניגע, הכול צריך להיבנות על שמחה, על ביטחון בזה שאנחנו יכולים להשיג את המטרה.

מתוך שיעור מס' 4 בכנס בסוצ'י, 25.08.2014

ידיעות קודמות בנושא:
כל המצטער עם הציבור זוכה לנחמה
חובתו של התלמיד – להיות בשמחה!
שמחה – סימן ודאי להשפעה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/emQ5I

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest