סם רוחני

laitman06_zohar_tv_8214_70.jpg

שאלה: מה עלינו לעשות עד לשיעור הבא בספר הזוהר, כדי לא לפספס דבר?

תשובתי: לא לאבד את הקשר עם מה שדיברנו עליו בשיעור הזוהר שנערך באותו היום, ולחשוב על זה כל הזמן.

הזוהר, הוא חלון אל העולם הרוחני. העולם הזה הנמצא לפניך והמזמין אותך לגלות אותו. ואם אתה סוטה מהדרך שמובילה אליו, תהיה מחויב לשוב פעם נוספת לאותה הדרך, אלא שהדבר יגרום לך לאבד זמן וכוח.

לכן צריך להשתדל להישאר תחת הרושם שהלימוד הזה משאיר בנו.

חוץ מזה, הזוהר בנוי כך שהוא מושך לתוכו את כל העוסקים בו. כל האנשים שעוסקים אצלנו בעיבוד חומרים מספר הזוהר, כבר יודעים שהחומר הזה בעצמו מושך אליו את האדם, ולא מאפשר לו לצאת ממנו. הזוהר פועל כמו סם – אתה מרגיש רע, אם אתה מתרחק ממנו. כך הוא פועל.

עצם הקריאה בספר הזוהר, החיפוש אחר הדברים שהוא מדבר עליהם בתוכי, הניסיון לתאר בתוכי את הדמויות הרוחניות, ולהרכיב מתוכן את העולם הרוחני – הופכים לתענוג, לצורך פנימי עמוק. זה שואב אותך פנימה.

הקריאה יוצרת בתוכך ספקטרום של התרשמויות, ענן של רגשות. בתחילה, אינך מבחין בתמונות ברורות – אתה חווה רק התפעלות, התרשמות, אך לא ידע. לאחר מכן אתה מתחיל להרגיש ולהבין, היכן נמצא קו ימין, והיכן קו שמאל, כיצד הם מתחברים בקו האמצעי, ואתה מתחיל להרגיש האם טוב או רע לך כתוצאה מכך. בהדרגה, התחושות מתחברות עם הקריאה של הטקסט, עם השׂכל ועם התמונה שמתגלה בתוכך.

כך קורה גם בעולמנו. אפילו אם אני מדבר על משהו מופשט לחלוטין, אני בודק זאת בתוך הרצונות שלי, כי הרי חוץ מהם אין לי דבר. הכל עובר דרך הרצון בלבד.

לכן ההתרשמות מלימוד ספר הזוהר צריכה להיות רגשית.

עלי לדרוש שכל הזרם הזה יכנס אלי רק דרך ההרגשה, ואילו ההבנה תבוא מעצמה לאחר מכן. רק לאחר שכל ההתרשמויות הללו ימצאו את מקומן, יתחברו בקשר רגשי ביניהן, אתחיל להרגיש את היחסים ההדדיים ביניהן, וכבר להעריך את התחושות האלה בשׂכל.

כל זה נמצא לפנינו ואנו עתידים להשיג את זה.

מתוך שיעור על ספר הזוהר, 25.11.2009

רשומות קודמות בנושא:
תרגילים לכניסה לרוחניות
הזוהר מתגלה בתוכי
תתחילו להרגיש את הרוחניות!

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/6NwAh

One comment

  1. רינת, ק. וירטואלית

    לא ברור לי , האם גם נשים אמורות לפעול לפי דבריך בפוסט זה , או רק גברים??

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest