דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / סכיזופרניה רוחנית

סכיזופרניה רוחנית

שאלה  מה – Facebook: תסלח לי, אבל יש לי תחושה שאתה עוסק בסכיזופרניה ומכנה זאת "אמונה למעלה מהדעת". איך אפשר להימצא בעולם הזה, לראות מה שאני רואה, ומיד להימצא בעולם אחר ולראות את מה שאני לא רואה?

תשובתי: סכיזופרניה, זה מצב שבו אני רואה משהו נוסף פרט לעולם הזה. אנחנו מדברים על חלוקת התפיסה של כל מה שבתוכי לשני חלקים, מה שמתרחש בתוכי וכוח שמקרין את כל זה בתוכי, יוצר, מסדר, כלומר משחק איתי. אני רואה עולם שמחולק לשניים: פנימי וחיצוני או תחתון ועליון.

גם אני מחולק לשני החלקים האלה, ולכן אני רואה מתוכי את העולם ככזה. אחד משני החלקים האלה זה החלק האגואיסטי שלי, הרצון ליהנות. החלק השני, זה חלק שנוצר על ידי כתוצאה מלימוד של חכמת הקבלה, החלק האלטרואיסטי, הרצון ליהָנות לתת מחוץ לעצמך, דרך כל הבריאה לבורא. אני מורכב משני החלקים האלה.

הערה: הטענה שלך שאתה נמצא גם בקומה ראשונה וגם בקומה שנייה, מבלבלת את כולם.

תגובתי: בהכרח. כך כתוב בכל ספרי הקבלה, החל מאדם, כלומר כמעט לפני ששת אלפים שנה. לכן "המחלה" הזאת הוזנחה, צריך לחקור אותה. אני מזמין את כולם לחקור אותה ולגלות, שדווקא מפני שאנחנו לא סכיזופרנים רוחניים, רע לנו כל כך, מפני שאנחנו נמצאים רק בעולם אחד, בעולם שלנו, שהוא הגרוע ביותר מבלי להכיר את העולם העליון, את מטרתו, את הכוחות שמנהלים אותנו, מבלי לדעת לאן הם מובילים אותנו, מה הם רוצים מאיתנו? אנחנו סובלים כמו גורי חתולים עיוורים.

שאלה: ואנחנו שוללים את קיומה של הקומה השנייה?

תשובתי: כן. לא כדאי לדחות אותה מיד על הסף. צריך ללמוד ולראות, עד כמה זה מציאותי.

מתוך תוכנית טלוויזיה "חדשות עם מיכאל לייטמן", 14.8.2018

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/hlfar

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest