דף הבית / אקטואליה / סיכום שנה

סיכום שנה

שאלה: אנחנו סוגרים את השנה הקודמת ופותחים שנה חדשה. איך אתה מסכם את השנה האחרונה שעברה עלינו?

תשובתי: זו הייתה שנה פרודוקטיבית וטובה מאוד. השנה כוח הטבע, הכוח העליון, התחיל ללמד את כל האנושות מה שלא היה קודם. ראינו כוח אחד שפועל על כל האנושות ומכופף אותנו, זה כבר שינוי מאוד מאוד יפה וטוב שנותן ביטחון לעתיד. כולנו נמצאים בסיר אחד, כולנו מתבשלים על ידי מכות הטבע, על כולנו זה משפיע, וכולנו צריכים לעשות חשבון נפש על כל מה שעובר עלינו. הבנו עד כמה אנחנו תלויים אחד בשני, וזה באמת מעורר תקווה טובה שנבין שאנחנו יחד, שכולנו ותלויים זה בזה ומה עלינו לעשות. אנחנו מתקרבים לתנאים שילמדו אותנו איך להתייחס נכון לטבע.

שאלה: למה זה טוב שהאנושות מתבשלת וסובלת יחד?

תשובתי: קודם כל מפני שצריך תמיד להגיד ובאמת זה כך ש"הכול לטובה". שנית, אומנם האנושות לא מגלה עדיין את מוסר ההשכל ממה שהיא עוברת, אבל היא מקבלת מכות והחשבון כבר יגיע. אני שמח שעברנו את השנה דווקא בצורה כזאת, לפנינו עוד כמה אירועים לא פשוטים, אבל אנחנו נעבור אותם, נלמד ונחכים מהם.

שאלה: על המכות האלה יש פיצוי, נקבל איזה תגמול?

תשובתי: איזה פיצוי מגיע לך אם עשית עבירות ולכן אתה מקבל מכות? זה לא שנותנים לך מכות ואחר כך נותנים לך פיצוי, המכות עצמן הן הפיצוי. תגיד "תודה רבה" שהגיעו מכות והן מלמדות אותך איך להתנהג כדי לא לקבל יותר מכות.

 

מתוך ישיבת כתבים, 5.9.2021

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/o8UFT

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest