דף הבית / חינוך, ילדים / סיבה לשמחה

סיבה לשמחה

Laitman_2010-11-10_6691_us.jpg

שאלה: אם האדם מבצע בצורה נכונה את השיטה של החינוך האינטגרלי ומשתתף בה, אז יש לו הרגשה של שמחה, שזה דבר נדיר היום בחיים הרגילים. האם אתה יכול לומר כמה מילים על ההרגשה הזאת?

תשובתי: אנחנו נבראנו כך שהרצון שלנו נרגע ומתמלא דווקא מההרגשה האינטגרלית של רצון אחד כללי, מחשבה אחת כללית, כוונה. הגילוי של הדרגה הבאה הזאת, הגילוי של הבורא או הטבע, ממלא לחלוטין את כל החללים שלנו, מבלי להשאיר שום דבר.

לכן, אדם שמתקדם לעבר מילוי אינטגרלי מרגיש נוחות מוחלטת, והעיקר, הוא מתעלה מעל לכל ההגבלות של העולם שלנו: מעל לזמן, המקום, המרחק, התנועה. הוא לאט לאט מתנתק ומפסיק להרגיש את הגוף שלו, מפני שתופס הכול ברצון האינטגרלי ולא האישי. הוא אינו מרגיש את המוות מפני שהוא רוכש את ההרגשה שלו בדרגה הבאה, עוד לפני שנפרד מהגוף הפיזי שלו.

כאן מצפים לנו כאלה גילויים, שעליהם חולם כל אחד בתת המודע שלו. אבל אנחנו מקווים שנוכל להראות את זה לאדם די בבירור באופן מוחשי, והאנשים יבינו שהטבע מגלה מתנה גדולה מאוד. וכל מיליוני השנים של ההתפתחות שלנו אנחנו התקדמנו רק לקראת זה. עכשיו אנחנו נמצאים דווקא לפני היציאה לעולם החדש.

הכנס שעבר ומה שאנחנו עושים היום, כל זה מיועד רק כדי לגלות את הלידה שלנו. כפי שתינוק שנולד צריך לעבור במעבר מתוך רחם אימו אל אוויר העולם, כך גם אנחנו צריכים עכשיו להשקיע את כל המאמצים כדי סוף סוף להיוולד, ואז יהיה לנו מובן וקל להסביר את כל זה לאחרים. אני מקווה שזה יתרחש בזמן הקרוב.

שאלה: אז יש לנו סיבה לשמוח?

תשובתי: אני סבור שהעולם שמתחיל היום לגלות את מצבו הסגור, את האינטגרליות מצד אחד, ואת חוסר היכולת לצאת מאותו המבוי הסתום שלתוכו הכניס אותנו האגו, מצד שני, וכמו כן השיטה שלנו שאותה אנחנו מתחילים בהדרגה להגיש לעולם, כל זה יתחבר בזמן הקרוב להכרה אחת ויחידה באנושות. ואז אנחנו נרגיש את פתרון הבעיה ונתחיל את מימושו במלוא כוחנו.

מתוך שיחה מס' 14 על החינוך האינטגרלי, 18.12.2011

ידיעות קודמות בנושא:
חברות סגורות וחינוך אינטגרלי
איך לזהות את אנשי הקריירה?
התלמידים שלנו הם תקוותנו

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/IVzfI

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest